Ethereum London Yükseltmesi Ropsten Testnet’te Başlatıldı!

Ethereum’un, merakla beklenen Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’u içeren London yükseltmesi, Ropsten test ağında yer almaya başladı.

London İçin İlk Adım

24 Haziran’da Ropsten’deki lansmanından sonra, London’ın artık Ethereum’un Goerli, Rinkeby ve Kovan test ağlarında yaklaşık birer haftalık aralıklarla ilerlemesi bekleniyor. Yapılan açıklamalara göre bu noktadan itibaren Ethereum topluluğu, ana ağ dağıtımının kesinleşmesi için bir tarih bekliyor.

Öte yandan yeni yükseltme ile birlikte işlem ücretlerinin yakımına da başlanacak. EIP-1559 izleme web sitesi Watch the Burn’e göre, London’ın hayata geçmesinden bu yana Ropsten’de nominal olarak 177,6 milyon dolar değerinde yaklaşık 88.500 testnet ETH yakıldı.

Ropsten’de yakılan yüksek ETH oranı, EIP-1559’un yeni arzın dolaşıma girmesinden daha fazla ETH’nin yakılması sebebiyle Ethereum’u deflasyonist hale getirip getirmeyeceği ve bunun Ethereum’un fiyatının ilerlemesi için ne anlama gelebileceği konusundaki tartışmayı yeniden alevlendirdi.

Bununla birlikte, EIP-1559, topluluğun London’da dört gözle beklediği tek yükseltme değil. CryptoFees’ten David Mihal’e göre en çok beklenen geliştirme EIP-3074 ve bahsi geçen geliştirmenin onaylar ile ilgili Ethereum’un en çok gözden kaçan güvenlik sorunlarından birini düzeltmesi bekleniyor.

Ethereum Staking Sözleşmeleri

Kripto veri kaynağı CryptoQuant, lansmanla aynı zamanda 100.000 Ethereum’un ETH 2.0 stake sözleşmesine yaklaşık 200 milyon dolar değerinde yatırıldığını belirledi. CryptoQuant ayrıca, ETH arzının %5’inden fazlasının şu anda yaklaşık 11,75 milyar dolar değerinde satking’de kilitli olduğunu belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Dogecoin (DOGE) Yatırımcısının Zararı, Dudak Uçuklatıyor!

Sonrakini Oku

Paraguay’ın Bitcoin Tasarısı İddialarının Doğruluk Payı Var Mı?

Bir Cevap Yazın