Ethereum Kurucu Ortağından Tepki Çeken DeFi Yorumu!

IOHK CEO’su ve Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson, son haftaların ve ayların en çok konuşulan çılgınlığı DeFi hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Hoskinson, YouTube üzerinden gerçekleştirdiği soru cevap etkinliğinde DeFi hakkında gelen soruları yanıtladı ve buna olan tepkisini açık bir şekilde belli etti.

Cardano’nun da Ethereum ağının rakiplerinden olduğu biliniyor ve şu an bütün DeFi çılgınlığının ETH tabanlı olması Tron, Cardano ve hatta EOS gibi ağların arkasındaki ekipleri kızdırıyor. Hoskinson da buna göndermede bulunarak MakerDAO benzeri bir yapıyı Cardano ağında hayata geçireceklerini ve bunun çok daha iyi olacağını vurguladı.

Hoskinson: Ethereum İlk Olmakla Hata Yaptı

Ethereum’un sektöre ilk giren olmasına rağmen bunun bir avantaj değil dezavantaj olduğunu belirten Hoskinson, yakında insanların diğer ağlara geçiş yapacağını düşünüyor. DeFi sektörüne ikinci giren olmanın çok daha avantajlı olduğunu belirten Hoskinson, bu sayede birçok hatayı ve sistemsel eksiği düzelterek yollarına devam edeceklerini ifade etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da kısa süre önce DeFi hakkında bir açıklama yapmış ve birçok DeFi projesinin başarısızlıkla sonuçlanan YAM Protocol gibi bir sona sahip olabileceğini belirtmişti. DeFi etrafında şu an için inanması güç bir iştah var ve bu iştah neredeyse her projenin değerinde artış getiriyor.

Yine de DeFi’nin temeli olarak görülen 6 proje, kesinlikle diğer projelere kıyasla çok daha güvenli gözüküyor. Kripto para sektöründeki trend değişimi yakında DeFi sektörünü de vurabilir ve diğer projelerin yatırımcıları yıllarca sürecek bir ayı piyasasına girebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Madencilerinden Rekor Kazanç!

Sonrakini Oku

ETH Yorumları: Bu Gelişme Ethereum’u Uçuracak!

Bir Cevap Yazın