Ethereum Kurucu Ortağı: Küresel Salgın, Kripto Paraları Etkilemez

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve Cardano‘nun (ADA) arkasındaki IOHK’in CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson, Coronavirüsü ve bunun piyasaları nasıl etkileyebileceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Coronavirüsü, Kripto Paralara İyi Gelebilir

Hoskinson, SARS veya COV-2 olarak adlandırılan Coronavirüs’ünün yayılması ve daha da büyümesi durumunda, bunun hisse senedi piyasalarını çökerteceğini, hükümeti bile çöküşe sürükleyeceğini belirtti. Buna rağmen kripto paraların bundan en az oranda etkileneceğini ima eden Hoskinson, açıklamasının devamında şunları vurguladı:

“Dijital dünyada yaşayan şeyler buna dirençlidir ve sosyal değişimden fayda görecektir.”

Aslında hem kripto para piyasası hem de küresel piyasa, altın piyasası ve neredeyse bütün finansal varlıklar ciddi bir düşüş yaşamaya başladı. Localbitcoins platformlarındaki BTC hacminin de 2013 yılındaki düşük seviyelere gerilemesi, yine de kripto para piyasasının da bundan etkilendiğini gösteriyor.Hoskinson, en alttaki tweet içerisinde de görülebileceği üzere kripto para birimlerinin küresel bir salgın hastalığa karşı en iyi savunma, riski dengeleme yöntemi olduğunu vurguladı.

Güvenli bir liman olarak görülen altının bile yaşadığı son günlerdeki sert düşüş, belki de Hoskinson’un haklı olduğunu gösterebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İranlı Generalden Kripto Para Çağrısı

Sonrakini Oku

Binance’den Türk Lirası Müjdesi!

Bir Cevap Yazın