Ethereum Istanbul Hard Fork’u İçin İlk Tarih Belirlendi!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yapılan en son Constantinople hard fork’undan beri herhangi bir büyük güncelleme gerçekleştirmedi.

Constantinople’den sonra yapılacağı duyurulan Istanbul hard fork’u için çalışmalar başlasa ve 30’a yakın Ethereum Geliştirme Protokolü (EIP) belirlense de, tarih için henüz kesin bir şey ortaya çıkmadı. Buna rağmen yeni yapılan bir duyuru ile Istanbul’un test ağının piyasaya çıkış tarihinin aşağı yukarı belirlendiği ifade edildi.

Ethereum Istanbul Test Ağı Tarihi Belli Oldu

Ethereum Foundation’un topluluk yöneticisi Hudson James Cuma günü Ethereum çekirdek geliştiricileri ile tele konferans yapıldığını ve konferanstan bir karar ile ayrıldıklarını ifade etti. Hudson’un açıklamalarına göre yaklaşık olarak 2 Ekim tarihine denk gelen bir blok seçildi ve test ağı söz konusu bloğa gelindiğinde piyasaya sürülecek.

Hudson buna rağmen şimdiki hash rate ile o tarihlerdeki hash rate arasında farklılıklar olabileceğini ve bundan dolayı belirlenen 2 Ekim tarihinin aşağı veya yukarı oynama yapabileceğini de dile getirdi. Test ağının piyasaya sürülmesi ilk olarak 4 Eylül tarihi şeklinde belirlense de, bunun aktivasyonu yüksek miktarda EIP’in tekrar gözden geçirilmesi gerekliliğinden ötürü 2 Ekim tarihine kadar ertelendi.

Ethereum Istanbul test ağı güncellemesinin beklenenden 1 ay sonraya atılması doğal olarak güncellemenin ve ana ağ aktivasyonunun da en az 1 ay erteleneceği anlamına geliyor.

Ethereum bunun yanı sıra son dönemlerde ciddi bir düşüş yaşadı ve ünlü yatırımcılar da ETH hakkında negatif açıklamalarda bulunmaya başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

YouHodler: “Ethereum’u Yeniden Güçlendirelim”

Sonrakini Oku

Coinbase ve Ripple Top 10 İçerisindeki Yerini Kaybetti!

Bir Cevap Yazın