Ethereum, Infra Transactions (ITX) Lansmanı ile Kurumsal Kabulü Hedefliyor

Ethereum ağı, merkezi olmayan finansın (DeFi) öncüsü olarak görülüyor. Ancak, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı, rakip platformların blok zincirinin kullanıcı tabanını çalmasına neden oldu.

Ethereum Kurumsal Kabul’ü Hedefliyor

Ağustos ayının başlarında başlatılan Londra hard forku, geliştiricilerin Ethereum ağıyla arabirim kurarken daha az gas ücreti ödemesini sağladı. Ancak, EIP-1559 olarak tanımlanan bu benzersiz kod satırı, maliyet tasarrufu çabalarında hala geride görünüyor.

Blockchain yazılım şirketi Consensys tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, Infura Transactions‘ın (ITX) önceki kodun boşluğunu alması bekleniyor. 14 Eylül sürümü ayrıca, Ethereum işlem aktarma hizmetinin, sıkışmış işlemleri ele almak, nonce’leri yönetmek ve blok üreticilerini belirli işlemlere öncelik vermeye teşvik etmek için ipucunu artırmak gibi belirli avantajlarla geleceğini belirtti.

EIP-1559 yükseltmesi, gas ücretlerini azaltmak için tanıtıldı ve büyük ölçüde başarılı oldu. Bununla birlikte, Ethereum ağı genellikle ağ tıkanıklığı durumunda ağ ücretlerinin arttığını gören açık artırma sistemine geri döndü.

Ethereum Ağı, Yüksek Gas Ücretleri İle Mücadele Ediyor

Tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşan değiştirilemez token (NFT) satışları ve gün geçtikçe daha fazla değer kazanan DeFi odaklı uygulamalarla, Ethereum ağı devasa trafik ve beraberindeki yüksek gas ücretleri ile mücadele ediyor.

Infura İşleminin (ITX) ikinci en değerli blok zinciri platformunu kullanırken geliştiriciler için fazla ücret ödemesini ortadan kaldırarak bu kaotik durumlarda yardım eli uzatması bekleniyor.

ITX’in lansmanı hakkında yorum yapan popüler kripto para cüzdan sağlayıcısı Gluwa‘nın kurucusu ve CEO’su Tae Oh, Infura’nın Gluwa cüzdan kullanıcılarının gelişmiş bir kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarmasını ve aynı zamanda ETH tabanlı işlemler için ortalama %10-15 daha az ödeme yapmasını sağlayacağını belirtti.

ITX Kurumsal Odaklı İşletmeleri Çekmek İstiyor

Geliştiriciler için ücretleri düşürmenin yanı sıra, Infura çözümü, endüstrinin ilk dinamik gaz fiyatı yükseltme algoritması ve geliştiricilerin ağ tıkalı olduğunda bile en iyi gas fiyatını almasını sağlayacak gerçek zamanlı ücret ayarlamaları ile birlikte gelir.

Ayrıca, ITX rekabetçi fiyatları kolaylaştıracağından, iptal edilen işlemler mevcut piyasa fiyatı ödenmeden yeniden yayınlanacaktır. Ek olarak, ITX tamamen otomatiktir ve tüm işlemler en yüksek ücretle önce azalan düzende düzenleneceği için geliştirme ekiplerinin çok ihtiyaç duyduğu zamandan tasarruf sağlar.

Bununla birlikte ITX, geliştirme ekiplerinin Ethereum ağını kullanmak için Ethereum‘a ihtiyaç duymadan ürün ve hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan eski tabanlı işletmelerin katılımını kolaylaştıracak. Bunun yerine, Infura tüm süreci yönetirken, ön ödemeli hesaplarından ücretlendirilecekler.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzman Analist: Yatırımcısını Zengin Edecek 10 Altcoin!

Sonrakini Oku

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Coin Yakma Önerilerine Sert Çıktı

Bir Cevap Yazın