Ethereum İçin Ücretler Son Yılların En Dip Seviyesinde

Ethereum (ETH) , dünya çapında en yaygın olarak benimsenen kripto para projelerinden birisi. Yine de, yüksek gas (işlem) ücretleri nedeniyle dünya çapında hala işlem yapılacağında iki kere düşünülmesine sebep oluyor. Küresel olarak kullanıcılar, çeşitli sosyal medya platformlarında coinin son derece yüksek işlem fiyatlarından sürekli şikayet ediyor.

Şok edici bir şekilde, bir zincir ve ölçüm platformu olan Santiment, Twitter’da Ethereum’un işlem fiyatlarının en düşük seviyelerine düştüğünü gösteren bir rapor yayınladı.

Ethereum Platformu Nedir?

Ethereum platformu, kullanıcılara akıllı bir sözleşmeye erişim sağlayan dağıtılmış, izinlerden bağımsız ve açık kaynaklı blok zinciri. Kripto devi Bitcoin’den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük blok zinciri olmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Bunların yanı sıra Ethereum, akıllı sözleşmeler olarak bilinen platform içindeki kodları doğrulayan ve yürüten bir p2p (eşler arası) ağı sunar.

Ethereum Gas Ücretleri

Ethereum ağında, kullanıcılar herhangi bir işlem yapmak, satın almak, satmak, takas etmek, mint işlemleri vb. için belirli miktarlarla ücretlendirilirler. Ethereum daha önce işlemleri için çok yüksek gas ücretlerine sahip olduğundan temiz olmayan bir sicile sahipti.

Son zamanlarda, piyasanın önde gelen araştırmacıları tarafından tarafından kaydedildiği gibi, kullanıcılarına çok düşük işlem ücretleri sunmaya başladılar. 24 Mayıs Salı günü itibariyle, ikinci en büyük blok zinciri, işlem başına 2.54 $ işlem fiyatına sahipti.

Ethereum için Sırada Ne Var?

Yapılan açıklamaya göre bu, işlem ücretlerinin geçen Temmuz’dan bu yana görülen en düşük seviyesi. Bu nedenle, görülen durum Ethereum fiyatları için benzersiz olabilir. Tarihsel olarak, ortalama işlemler 5 doların altına düştüğünde Ethereum fiyatları genellikle sıçrama yapmıştır. Ethereum’un ortalama gaz ücretleri düştü ve 10 ayın en düşük seviyesini kırdı.

Bununla birlikte, piyasa şu anda negatif ilerlediği için olduğu için piyasayla ilgilenen kişilerin kripto ile alım satım yaparken ve işlem yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Bu nedenle, mevcut küresel düşüş piyasası göz önüne alındığında önemli bir sıçrama gerçekleşmeyebilir.

Çeşitli kripto uzmanları ve finansal analistler, Bitcoin’in daha fazla düşüş öngörerek kitlesel olarak düşmek üzere olduğunu tahmin ediyor. Mike Novogratz, dünyanın önde gelen blok zinciri ve kripto para birimi için “kıyamet habercileri” arasındaydı.

Bir finansal yatırımcı olan Novogratz, Ethereum ve Bitcoin ile tüm DeFi pazarını daha fazla düşüşün beklediğini belirterek Twitter’a gitti. Tweetinde, 2022’nin yatırımcılar için pek de uygun olmayacağını vurguladı.

Bitcoin’in tüm DeFi pazarının değerini kontrol ettiği dikkate alındığında, en önemli blok zinciri olan Bitcoin düşerse, tüm pazarın onu takip edeceği ön görülebilir. Bu, Ethereum blok zincirini içerini de içermekte.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

CFTC Üyesinden Yatırımcılara Uyarı: Kripto Para Birimlerini “Piyango Bileti” Olarak Nitelendirdi!

Sonrakini Oku

Potansiyeli Yüksek 8 Altcoin! Kripto Para Gurusu Paylaştı!

Bir Cevap Yazın