Ethereum Fiyatı Neden Hala Düşüyor?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Aralık 2019 ve Ocak 2020 tarihleri arasında değerini adeta ikiye katlasa da şimdilerde bu yükselişinden eser kalmadı.

Ethereum Neden Yükseliş Yaşayamıyor?

Aslında Ethereum’un düşüşü lider kripto para birimi Bitcoin’in yarattığı satış baskısı nedeniyle gerçekleşti. Bütün piyasalarda görülen düşüş altcoin’leri de altüst etse de yavaş yavaş toparlanan BTC’nin karşısında zayıf kalan ETH çok büyük bir şaşkınlık yarattı.

Ethereum teknik analizine bakıldığında şu an için birçok indikatörün 170 dolara yönelik bir yükselişe işaret ettiği ve fiyatın yükselmesi gerektiği görülüyor. Buna rağmen ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 125 dolardan işlem görüyor ve fiyat ciddi anlamda beklentinin altında kaldı.

Peki teknik indikatörler yükseliş gösterirken Ethereum’un düşüş yaşamasının temel sebebi ne? Önde gelen kripto para analistlerinden Josh Olszewicz konu hakkında yaptığı açıklamada oluşan baş ve omuzlar formasyonunun kısa vadeli düşüş trendi gösterdiğini belirtti. Bunun yanı sıra Bitcoin ile küresel finans piyasalarının gösterdiği belirsizlik de satış baskısını arttırıyor olabilir.

ETH şu an için yükseliş odaklı indikatörlere sahip olsa da ne yazık ki yaşanan belirsizlik insanların alım yapmasını engelliyor ve satış baskısı için daha fazla alan yaratıyor. Ethereum son hareketleri ile de ralli sinyali vermeye başlamıştı ki bu durum yakın zamanda gerçekleşebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin dibi gördü mü? Kripto para analistleri açıklıyor

Sonrakini Oku

Uzman İsimden Önemli Bitcoin ve Altın Açıklaması

Bir Cevap Yazın