Ethereum Fiyat: ETH’da Bu Kritik Seviyelere Dikkat!

Dün kripto para birimi piyasasında yaşanan büyük düşüşün ardından Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerin de önemli destek seviyelerini kırdığını ve düşüşünü derinleştirdiğini gördük. Bu düşüş esnasında en çok dikkat çeken kriptolardan biri Ethereum (ETH) oldu. Çünkü ETH 1.000 dolarlık önemli seviyenin altını gördü ve bu yatırımcıları endişelendiren bir hamle oldu.

Ethereum’da Yükseliş

Dün yaşanan düşüş öncesinde ETH fiyatını 1.300 doların üzerine yükselterek rekor seviyesine doğru harekete geçmişti. Ancak sadece 24 saat içinde yaşanan yaklaşık 400 dolarlık kayıp ETH  yatırımcılarının paniklemesine ve panik de düşüşün derinleşmesine sebep oldu.

Ethereum fiyatını yeniden toparlanmaya başlamadan önce fiyat 912 dolara kadar geriledi. Ancak bu noktada boğaların daha fazla düşüşe izin vermediği ve bir satın alma dalgası ile fiyatı yeniden yükselttiği görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.100 doların üzerine çıkarak yeniden önemli seviyeleri geri kazanan ETH’da rekorun ne zaman kırılacağı ise büyük bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor

Ethereum Kritik Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre ETH 1.130 dolar bandında 100 saatlik basit hareketli ortalama seviyesinde dirençle karşılaşabilir. Dolayısıyla ETH’un yeni bir yükseliş trendini başlatabilmesi için 1.130 doları ve 100 saatlik basit hareketli ortalama seviyesini geride bırakması gerekiyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre 1.130 dolardan sonraki ana direnç 1.200 dolar bandında bulunuyor ve daha önce de Ethereum‘un bu seviyeyi geçmek için büyük çaba sarf etmesi gerektiği ifade ediliyor.

Öte yandan analistler yakın zamanda bir yükseliş trendi başlamaması ve fiyatın 1.050 dolarlık seviyeyi kaybetmesi halinde yeni bir düşüş trendinin başlayabileceğini ifade ediyor. Bu seviye altındaki bir kırılma ise ETH’u 900-920 dolar aralığına kadar geri çekebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan Analist, BTC Satan Yatırımcılara Seslendi!

Sonrakini Oku

Ripple’a Bir Darbe de Bakk’ten Geldi: Ama XRP Fiyatı Hiç Etkilenmedi!

Bir Cevap Yazın