Ethereum Etkinliğinin Yeni Sponsoru Fiyatı %7 Yükseltti

Önümüzdeki ay Amerika’da büyük bir Ethereum toplantısı gerçekleşecek ve son haberlere göre enerji devi BP etkinliğin sponsorlarından biri oldu. Bu haberlerin duyulmasının ardından Ethereum fiyatı %7’lik bir artış sergiledi ve on haftadan sonra ilk kez 180 doların üzerine çıktı.

Ethereum Etkinliği

14-16 Şubat tarihlerinde yapılması planlanan ETHDenver etkinliği, yılın en büyük Ethereum buluşmalarından biri olarak tanımlanıyor. Bunun yanında etkinlik resmi olarak “hackathon” olarak adlandırıldı. Ancak organizatörler bu yıl daha endüstri dostu bir terim olan “BUIDLathon” terimini kullanmayı tercih ettiklerini ifade ediyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre 3 gün boyunca sürecek olan etkinlik; çok önemli endüstri isimlerini ağırlamanın yanı sıra, kripto para birimleriyle ilgili çeşitli atölye çalışmaları ve konferanslar da sunacak. Bu yılki konuşmacılar arasında Vitalik Buterin, ConsenSys kurucusu Joseph Lubin, Shapeshift’in kurucusu Eric Voorhees, Ethereum Vakfı araştırmacısı Vlad Zamfir’ın yanı sıra uzun bir CEO ve Blockchain uzmanı listesi bulunuyor.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre etkinliğin tamamı sponsorlar tarafından finanse ediliyor ve sponsorlar genel itibariyle kripto borsaları, blockchain şirketleri ve fintech firmalarından oluşuyor. Ancak bu yıl küresel enerji devi British Petrol (BP) de bu listede yer alıyor.

Dünya piyasasındaki böyle büyük bir ismin Ethereum etkinliğine sponsor olması kripto para ekosistemi için gerçekten büyük bir olay olarak değerlendiriliyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı bu haberin de etkisiyle yükseliş ivmesini devam ettirdi ve %7’lik bir artış sergileyerek 180 doların üzerine çıktı. Tradingview’in verilerine göre Ethereum fiyatı 186 dolara kadar ulaştı.

Bunun yanında Ethereum hafta başından bu yana sergilediği %12 ve ay başından bu yana sergilediği %42’lik artışla Bitcoin’den bile daha iyi bir performans sergilemiş oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain.com Türk Bankalarıyla Yaptığı Entegrasyon İle Türk Lirası İşlem İmkanı Sunmaya Başladı

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Meşalesi Çalındı!

Bir Cevap Yazın