Ethereum (ETH) Yatırımcıları Değil, Madencileri Zengin Oldu!

Ethereum (ETH) ağındaki madencilerin son aylarda rekor kırdıkları ve tam anlamıyla servet elde ettikleri bilinen bir gerçek. Madencilerin özellikle bugün tek 1 saat içerisinde 1 milyon dolar gibi inanılmaz bir gelir elde ettiği görülüyor. Kripto para analiz platformu Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre madenciler 1 saat içerisinde özellikle Uniswap token’ları sayesinde 938.000 dolar kazandı.

Uniswap, Ethereum Ağını Tıkadı

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap bugün UNI token’larını piyasaya sürdü ve birçok yatırımcıya 400 adet UNI dağıtıldı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bunun değerinin 1.500 dolara yakın olduğu görülüyor. Bu da yatırımcıların inanılmaz bir satış baskısı oluşturmasına yol açtı.

Yatırımcılar tıkanan ağda öne çıkmak ve işlemlerini onaylatmak için devamlı olarak daha fazla Gwei ödedi ve an itibariyle ortalama ETH işlem ücreti 8 dolar seviyesine kadar çıktı.

Glassnode tarafından yayınlanan aşağıdaki ETH ağı ile ilgili verilere de bakıldığında aslında durumun ne kadar ciddi olduğu görülebilmekte.

Bunun saatlik işlem ücreti kazancı konusunda Ethereum ağında yeni bir rekor olduğu görülüyor. İlerleyen günlerde ise Uniswap kaynaklı satış baskısının devam etmesi ve işlem ücretlerinin artması beklenmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Borsadan Ethereum ve Kripto Para Yatırımcılarını Üzecek Haber

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) İçin 2.000 Dolarlık Hareketin Yönü Açıklandı

Bir Cevap Yazın