Ethereum (ETH) Sonrası Yükseliş ve Rekor Sırası Hangi Altcoinde?

Ethereum (ETH) uzun bir bekleyişten sonra 2 yılın rekorunu kırdı ve 1.200 dolara ulaştı. Ethereum fiyatı 3 Ocak tarihinde 1.000 dolardaki psikolojik direnç noktasını kırsa da aynı gün içerisinde 980 dolara gerilemişti. Birçok kripto para analisti ise bu düşüşün geçici olduğunu vurgulayarak yükselişin yakın olduğunu ifade etti.

Ethereum Alınır Mı?

Ethereum fiyatı tahmin edileceği gibi yükseldi ve 1.200 dolara kadar çıktı. Bu seviyeler ise lider kripto para birimi Bitcoin’in 38.000 dolar üzerine çıkması nedeniyle hiç olmadığı kadar riskli. Şu an yükseliş hiç bitmeyecekmiş gibi devam ediyor gibi gözükse de yükselişin bir noktada biteceği biliniyor.

ethereyum

Bitcoin fiyatının 40.000 doları test edip buradan sert bir şekilde 30.000 doların dibine kadar gerilemesi, Ethereum fiyatını da beraberinde aşağı çekebilir. Ethereum fiyatına bu noktadan giriş yapmak oldukça riskli olsa da henüz ETH kadar fiyatlanmamış altcoinler olduğu biliniyor. Peki hangi altcoinler Ethereum ile benzer bir duruma sahip ve henüz parabolik bir yükselişle anılmadı?

Polkadot (DOT)

Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından hayata geçirilen Polkadot, kesinlikle 2020 yılında kripto para piyasasına damga vurdu. 3 dolar gibi bir fiyattan sektöre giriş yapan DOT, kısa sürede 10 dolara kadar yükseldi. Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununu çözen Polkadot, sahip olduğu birçok yeni kripto para konsepti ve projesi ile daha da yükselebilir.

DOT fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da son 7 gün içerisinde %20’den fazla yükseliş elde etti.

Cosmos (ATOM)

Cosmos, kripto para sektöründe “Ethereum katili” olarak bilinen projelerin başında geliyor. Farklı blockchain ağları arasında geçişi ve işbirliğini mümkün hale getiren kripto para projesi, 2020 yılının başlarında ciddi sükse yapmıştı. COSMOS buna ek olarak şimdiden Ethereum ekosisteminin belkemiği olan MakerDAO benzeri bir projeyi hayata geçirmeye başladı.

Stablecoin’lerin bankalar tarafından kullanılabileceği onayının gelmesinden sonra ise ATOM’un daha fazla dikkat çekmesi bekleniyor.

Bu altcoinler kripto para sektörünün dikkatini çekse de bunların yükseliş yaşayacağına dair bir garanti bulunmuyor. Kripto para sektörünün volatilitesi her an her şeyi yatırımcıların lehine de aleyhine de çevirebilir.  Şu an sektör için her şeyin yolunda gitmesi, bunun böyle süreceği garantisini vermiyor ve kripto para yatırımcılarının dikkatli olmaları gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyatı İle Birlikte BTC Hacminde de Rekor Kırıldı!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Balinaları Satışa Mı Hazırlanıyor?

Bir Cevap Yazın