Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) için 5 Yıllık Tahmin!

Kripto borsası FTX.US Başkanı Brett Harrison, kripto para piyasaları ve özellikle Ethereum rakipleriyle ilgili uzun vadeli tahminlerde bulundu. Bildiğiniz üzere Ethereum birçok sorunla mücadele ediyor ve onun bu eksiklikleri alternatiflerinin doğmasına sebep oluyor. AVAX ve SOL en büyük rakipleri arasında yer alıyor.

5 Yıllık Kripto Tahmini

Kripto borsası FTX.US başkanı Brett Harrison, bugün popüler olan projelerin çoğunun gelecekte pazar tarafından çöpe atılacağını söylüyor. Thinking Crypto YouTube kanalıyla yaptığı yeni bir röportajda Harrison, pazarın yüzlerce benzersiz blockchain girişimine sahip olduğunu artık önemli bir konsolidasyon beklediğini söyledi.

“İşte hakkında çok zayıf bir kanaate sahip olduğum birkaç basit tahmin. Birincisi, blockchain alanında konsolidasyon göreceğimizi düşünüyorum. 200 farklı blockchainimiz olmayacak. Sanırım gerçekten, gerçekten iyi olan ve çoğunlukla kullanılan bir çiftle sonuçlanacağımızı düşünüyorum, diğerleri ise ortadan kalkacak”.

Hayatta Kalabilecek Altcoinler

Harrison daha sonra, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi endüstrinin önemli isimlerine ek olarak, gözünün rakip layer1 akıllı sözleşme platformları Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) üzerinde olduğunu belirterek, hangi belirli projelerin hayatta kalacağını söyledi.

“Bitcoin muhtemelen hala hayatımızda olacak, çünkü ilk olma özelliği var. Ethereum muhtemelen silinmeyecek çünkü ilk gerçek akıllı sözleşme tabanlı blockchaindir. Hayatta kalmak için çalışan çok fazla layer1 proje var. Bence Solana ve Avalanche gibi şeyler başarılı ve bunlardan hangilerinin gerçekten zaman içinde yok olduğunu yaşayıp göreceğiz”.

FTX.US başkanı ayrıca, piyasadaki günlük fiyat dalgalanmalarına rağmen, blockchain i alanına yatırılan paranın uzun vadede kazandırmaya devam edeceğini düşünüyor.

“Son birkaç yılda kriptoya giren tüm kurumsal sermayeyi, risk sermayesini düşünün, milyonlarca dolar. Varlık fiyatlarının şu anda ne yaptığından bağımsız olarak, yatırım, entelektüel sermaye ve teknolojik gelişmeler olduğunu biliyorsunuz. Bunun uzun vadeli bir yükselişin habercisi olduğunu düşünüyorum. Kısa vadede ne olacağı benim uzmanlık alanım değil ancak uzun vadede ciddi kazançlar göreceğiz”.

Brett Harrison uzun vadede boğa beklentisini devam ettiriyor. Peki sizce 5 yıl sonra hangi kripto paralar mazinin tozlu raflarına kaldırılmış olacak?

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Cardano Vakfı’ndan Önemli Duyuru: Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi ile Ortaklık Kuruldu!

Sonrakini Oku

Altcoinler Facebook’un Gündeminde Mi? Kripto Para Söylentileri!

Bir Cevap Yazın