Ethereum (ETH) İçin Sıradaki Hedef 200 Dolar Mı?

Önde gelen kripto para birimlerinden Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yükselişinden etkilenerek hafif bir ivme yakaladı. Perşembe günü 176 dolara kadar yükselen ETH, bunun devamında güçlü bir direnç noktasını kırarak 182 dolara iğne atmayı başarmıştı.

Ethereum’un uzun süredir aşamadığı 176 dolar noktasını aşması tabii ki birçok kripto para analistini de heyecanlandırdı. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi ETH’nin yakın zamanda 200 doları test edebileceğini ve 2020 yılında inanılmaz bir seviyeye ulaşabileceğini düşünüyor. CryptoCactus isimli analist, daralan üçgen formasyonunun yukarı yönlü bir kırılma yaşayabileceğini ima etti. Böyle bir durumda ilk olarak 200 dolardaki direnç noktasının test edileceğini belirten analist, genel olarak 2020 yılının ise inanılmaz olacağını ifade etti.

Ethereum Katilleri Başarısız Oldu!

Buna ek olarak bir ETH geliştiricisi de sözde “Ethereum katili projelerin” başarısız olduğunu ifade etti. Aslında geçtiğimiz yıllarda da Ethereum katili olarak ifade edilen çok fazla proje ortaya çıktı. Buna rağmen EOS veya Tron gibi önde gelen projelerin hiçbiri Ethereum’u tahtından etmeyi başaramadı.

Tron ve EOS tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların sayısı her geçen gün daha fazla artsa da, toplam piyasa değeri açısından lider hala açık ara bir farkla Ethereum olarak gözüküyor. ETH’nin önümüzdeki günlerde 200 doların üzerine çıkmayı başarması da bu farkı ikiye katlayabilir.

Aslında Vitalik Buterin de bundan birkaç gün önce ETH hakkında yükseliş sinyali vermişti.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para İle Vergi Ödemeleri Günden Güne Yayılıyor

Sonrakini Oku

Blockchain.com Türk Bankalarıyla Yaptığı Entegrasyon İle Türk Lirası İşlem İmkanı Sunmaya Başladı

Bir Cevap Yazın