Ethereum (ETH) Fiyatının Rallisi Nerede Duracak? Uzmanların ETH Yorumları

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kısa sürede 750 dolardan 1.200 dolara kadar yükseldi. Ethereum fiyatının 1.200 doları görmesi ile birlikte son 2 yılın rekoru kırıldı. En büyük ikinci kripto para birimi bu yükselişi ve Bitcoin’in katkıları ile kripto para piyasasının toplam değerini de 1 trilyon doların üzerine taşıdı.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatı bundan yaklaşık 2 ay önce 500 dolar direncinin altında uzun bir süre boyunca buradan çıkamayacakmış gibi gözükse de yaşanan hafif çaplı altcoin boğası ilk olarak Ethereum fiyatına fayda sağladı. Uzmanlar ise Ethereum fiyatının daha yolun çok başında olduğunu vurgulayıp, yükselişin süreceğini düşünüyor.

Ethereum

Uzmanların Ethereum fiyatı için böylesine olumlu tahminlerde bulunmasının arkasında yatan sebeplerden birisi ise bunun ana akım kitlelerce tanınması olabilir. Ethereum, dünyanın en değerli 100 varlığı ve şirketi arasına girmeyi başararak 97. sıradan hızlı bir şekilde 92. sıraya kadar çıktı. Ethereum fiyatının bu tanınması aslında sadece bireylerin değil kurumların da toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin farkına varmalarını sağlayacaktır.

Winklevoss: ETH En Az 2 Kat Yükselebilir

Kripto para sektörünün tanınan simalarından olan ve Gemini kripto para borsasının kurucusu konumundaki Tyler Winklevoss, Ethereum fiyatının 1.100 dolarda bile çok ucuz olduğunu belirtti. Winklevoss, Ethereum fiyatının 1.400 dolar olan tüm zamanların rekorunu geçtikten sonra %50 daha yükseliş elde edebileceğini ifade etti.

Uzmanlar Ethereum fiyatının Bitcoin’i takip etmesi durumunda tüm zamanların rekorunu neredeyse ikiye katlayabileceğini vurgulamakta. Bu da yaklaşık olarak 2.800 dolarlık bir seviyeye denk geliyor. ETH/USD işlem çiftinin böyle bir yükseliş elde etmesi gerçek altcoin boğasını da başlatabilir. Böyle bir durumda sadece ETH değil aynı zamanda bütün altcoinlerin rekor üzerine rekor kırmaları bekleniyor.

ETH İle Hangi Kripto Paralar Yükselebilir?

Ethereum fiyatının bu noktaya kadar yükselmesi için ise öncelikle 1.200 dolar, devamında 1.350 dolar ve son olarak tüm zamanların rekorunun kırılması gerekiyor. Ethereum’un bu yükselişine ilk tepki verecek altcoinler arasında ise Cardano, Tron, Tezos ve önde gelen ve Proof-of-Stake altyapısına sahip kripto para birimleri bulunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Soluklanmıyor, BTC Fiyat Hedefleri Artıyor: 288.000 Dolar Mümkün Mü?

Sonrakini Oku

XRP Fiyatı Neden Yükseliyor? – Ripple’ın Yeni Hamlesi Ne?

Bir Cevap Yazın