Ethereum (ETH) Fiyatı Patlama Yaşıyor! Yükseliş Sürecek Mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 50 gün içerisinde %100 gibi önemli bir artış yakaladı ve hala da artmaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde %15’in üzerinde artış yakalayan ETH’nin yükseliş sebebi veya bunun sürüp sürmeyeceği ise yatırımcıların kafasını kurcalamakta.

ETH 2020 Rekoruna Koşuyor!

Aslında birçok analist 2019 yılında 360 dolar ile kendi yıllık rekorunu kıran ETH’nin, bu noktaya kadar yükselebileceğini tahmin ediyor. Şu an için Ethereum 2.0’a yönelik gelişmeler beklemeye alındı ve yükselişin tam olarak neyden kaynaklandığı kesin değil.

Buna rağmen dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan JPMorgan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı hamle, ETH için yükselişi tetikleyen temel faktör olabilir. Daha önce de Ethereum ile ilgili gelişmelere imza atan JPMorgan bu sefer daha büyük bir adım atmanın peşinde. Reuters‘in aktardığı habere göre JPMorgan direkt Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys ile birleşmeyi planlıyor.

JPMorgan’ın Ethereum ağı tabanlı blockchain altyapısı Quorum ve dijital parası JPM Coin’in yanı sıra, ETH’nin de bu gelişmeden faydalanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kripto para analisti Satoshi Flippler, JPMorgan’ın Ethereum 2.0’a geçiş sürecinde ciddi bir para desteği sağlayabileceğini ve bunun ETH için asıl yükseliş kaynağı olduğunu vurguladı. Ethereum’un yükselişinin devam edip etmeyeceği ise günlük kapanışa ve ETH teknik analizine göre belli olacak gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’de 10.000 Doları Bilen Analistin Sıradaki Tahmini Ne?

Sonrakini Oku

Bütün Piyasa Düşerken Bu Kripto Para Rekor Kırdı!

Bir Cevap Yazın