Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ünlü Analistten Önemli Uyarı: Fiyat Düşecek Mi?

Ethereum (ETH) fiyatının yükselişi durdurulamayan bir şekilde devam ediyor ve yatırımcılar bu bitmek bilmeyen yükselişin tam olarak nerede sarsılacağını düşünüyor.

Bozokcoin, Ethereum Fiyatını Yorumladı

Daha önceki tahminlerinde yanılmayan ve Ethereum fiyatının yükselişini haftalar önceden tahmin eden ünlü analist Bozokcoin, Ethereum yatırımcılarını bu sefer sert bir düşüşe karşı uyardı. Ethereum fiyatı için dip noktayı da belirleyen tecrübeli analist, fiyatın bu noktanın altına çok büyük istisnalar dışında çıkamayacağını vurguladı.

ethereum

Bozokcoin konu hakkında 14 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada, 330 dolardan 480 dolara kadar gidişatın altını çizmişti. 600 dolar seviyesinin de mümkün olduğunu belirten analist, bunun için 440 doların üzerinde konsolidasyon yaşanacağını belirtti. Gerçekten de ETH bir süre 440 dolar üzerinde sıkışıp kaldıktan sonra 500 doları çok hızlı bir şekilde kırıp geçti.

ETH Fiyatı İçin 525 Doların Önemi

Ethereum fiyatının 460 doları kırdıktan sonra bir anda 500 dolara, bunun devamında 525 dolara ve son olarak 580 dolara kadar yükseldiği görüldü. Ethereum için analistler tarafından belirtilen direnç noktalarının ise 525 dolar ile 580 dolar olması dikkat çekmekte.

ethereum

Bozokcoin de dahil analistlerin büyük bir kısmı 580 doların kırılmasının devamında 625 dolara doğru bir hareket öngörmekteydi. ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 595 dolardan işlem görüyor ve beklenen direnç noktalarını bir bir kırmayı başardı. Ethereum fiyatının şimdi 600 doların üstüne çıkması ise yeni bir FOMO başlatabilir.

Ethereum 2.0 Geliyor

Bozokcoin konu hakkında yaptığı açıklamasında 540 doların dip seviye olduğunu belirtse de 597 dolardan bir miktar geri çekilme olacağını ifade etti. ETH gerçekten de 598 dolar noktasına değdikten sonra konsolidasyon yaşamaya başladı ve fiyat 590 dolar noktasına doğru geriliyor. Ancak hem Bozokcoin hem de diğer önde gelen analistler Ethereum için yolun daha başında olunduğunu vurgulamakta.

Analistlerin ortak hedefi ise 625 dolar üstünde 800 dolar olarak gözüküyor. Ethereum 2.0’nin de 1 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen yükselişi beraberinde getirebilir ve fiyat daha önceki yükselişlerini unutacak şekilde yükselmeye başlayabilir. Ethereum fiyatı 500 doların altına gerilemedikçe tehlike yok gibi gözüküyor. Ancak yarın gün sonuna kadar ETH 2.0 için yeterli staking miktarına ulaşılmazsa fiyat sert bir şekilde gerileyebilir ve destek noktalarını test edebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Haber Ethereum’u (ETH) 800 Dolara Götürebilir!

Sonrakini Oku

XRP’de Herkes Bu Fiyat İle Tarihi Bekliyor: XRP İçin Ralli Buradan Sonra Başlayacak

Bir Cevap Yazın