Ethereum (ETH) Fiyatı İçin “Mükemmel Grafik” Oluşuyor: Rekor Mu Geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 11 Aralık tarihinde %5’lik sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin yatırımcıları ise bu düşüşe rağmen paniğe kapılmayarak yükselişi bekledi. Bu düşüş Ethereum (ETH) fiyatına %10’a yakın geri çekilme getirse de BTC fiyatının toparlanması ile hem BTC hem de ETH yatırımcıları eski seviyelere geri dönmeyi başardı.

Ethereum Fiyatı Başını Kaldırdı

Ethereum fiyatının Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkamaması nedeniyle devamlı olarak aynı direnç noktalarından geri döndüğü görülüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasına rağmen psikolojik direnç olan 20.000 doları zorlayan BTC, burayı kırarak ETH için de benzer bir durum oluşturabilir.

Tanınan bir kripto para analisti ise Ethereum’un Bitcoin’den bağımsız bir şekilde “mükemmel grafik” oluşturma yolunda ilerlediğini belirtti. ETH/UDS paritesi kısa süreliğine 500 doların altına gerilese de analiste göre umut hala var ve yakında inanılmaz bir yükseliş yaşanabilir. Analist Cactus, ETH/USD işlem çifti için ilk hedefin 577 dolar, daha sonra ise “rekor” olduğunu vurguladı.

Analiste Göre ETH İçin Kritik Direnç

ETH grafiğinin mükemmel belirttiğini ifade eden analistin tweet’inde özellikle 540 dolar seviyesine dikkat çekildiği görülüyor. 540 doların güçlü bir destek olduğunu belirten analist, bunun devamında ise 550 dolar ve sonrasındaki hareketlere dikkat çekmekte.

Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 577 doların üzerine çıktı ve 581 dolardan işlem görüyor. Yani kripto para analistinin ifade ettiği seviyeler şu an gerçekten de görülüyor ve bu yükseliş fiyatı 600 doların üzerine kadar taşıma potansiyeline sahip.

Ethereum Yeniden 750 Doları Hedefliyor

ETH fiyatının döndüğü yani düşüşe tepki verdiği noktanın 555 dolar olması ise analistin grafiği ile birebir uyumlu gözüküyor. Analist bu açıklamasının devamında yayınladığı gönderisinde ise 580 doların üzerinde günlük kapanış ile 620 doların gelebileceğini belirtmişti. Top 10 içerisinde en çok yükselenlerden birisi olan Ethereum, gerçekten de analistin ifade ettiği yönde ilerliyor gibi gözüküyor.

Yatırımcıların daha önce 750 dolar beklentisi güç kazanırken yaşanan sert düşüş ETH için bütün umutları bitirmişti. Ancak şimdi yeniden 600 doların üzerine çıkılması ile 750 dolar beklentisinin güç kazanması beklenebilir. Bunun oluşturacağı FOMO, hem ETH hem de diğer altcoin yatırımcıları için 1 ay önceki yükseliş rallisini oluşturacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterin, Yatırımcıları Uyardı!

Sonrakini Oku

Ripple Analiz: Spark Airdrop XRP Fiyatını Önce Yükseltti Sonra Sert Düşürdü!

Bir Cevap Yazın