Ethereum (ETH) Fiyatı 1.000 Doları Geçti: Buradan Ethereum Almak Mantıklı mı?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin’in arkasından yavaş yavaş ilerlediği günlere net bir şekilde son verdi. Ethereum fiyatının geçtiğimiz hafta içerisinde %40’tan fazla yükselmesi ve tüm zamanların rekoruna yaklaşması, ETH bazlı bir FOMO oluşturdu. Dün gece başlayan FOMO, ETH fiyatını bir anda 1.000 dolar üzerine taşıdı ve ETH bazı kripto para borsalarında 1.200 dolara kadar yükseldi.

Ethereum Yorumları

Bugün 1.200 doları test eden ETH/USD işlem çifti bir anda başlayan Bitcoin düşüşü ile yeniden 900 dolar bandına geriledi. ETH fiyatının 1.000 doları geçmesi ile beraber ise  “Ethereum almak mantıklı mı?” sorusu hiç olmadığı kadar çok görülmeye ve sorulmaya başladı. Peki gerçekten bu seviyelerden Ethereum almak mantıklı mı?

Kripto para piyasası özellikle bunun gibi boğa dönemlerinde kimsenin tahmin edemeyeceği gibi hareket etmekte. Ancak sadece Bitcoin ve Ethereum arasındaki pozitif ilişki gözlemlendiğinde Ethereum fiyatının hala gidecek yolu bulunuyor olabilir. Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekoru olan 20.000 doları geçtikten sonra 34.800 dolara kadar yükseldi. Bu esnada Ethereum fiyatı ise yıllık bazda rekor kırsa da tüm zamanların rekoruna ulaşamadı.

ETH Fiyatı Tüm Zamanların Rekoruna Gidiyor

Analistler ve piyasa uzmanları Ethereum fiyatının da Bitcoin gibi tüm zamanların rekorunu kırmaya yönelik harekete geçeceğini vurgulamakta. Ethereum analizi verilerine göre de ETH/USD işlem çiftinin önünde 1.200 dolardan sonra sert bir direnç bulunmuyor. ETH fiyatının yeniden 1.300 dolara kadar yükselmesi ve tüm zamanların rekorunu kırması, BTC’yi 35.000 dolara kadar çıkartan FOMO’nun bir benzerini yaratabilir.

eth

Tabii ki Ethereum fiyatının böyle bir yükseliş olasılığı bulunduğu gibi düşüş olasılığı da var. 4 Ocak tarihinde yaşanan ve herkesin rekor beklediği bir anda gelen düşüş, kripto para piyasasının ne kadar volatil olabileceğini gözler önüne seriyor. ETH fiyatı olası bir sert düşüş durumunda 920 dolar, 880 dolar ve 750 dolar desteklerinde güçlü bir mücadele verebilir.

ETH İçin 750 Dolar Önemli

ETH/USD paritesinin 920 dolar seviyesini kaybetmesi ise direkt olarak 750 dolara çekilmeyi getirecektir. Şu an için ise yaşanan her düşüşün alım fırsatı olarak görüldüğü ve hacmin devamlı olarak arttığı yorumu yapılabilir. Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması ise yıllardan sonra hiç olmadığı kadar yakın.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yükselişine Sert Yorum: Balon Aşamasındayız

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) Yatırımcıları İçin Umut Bitmedi: Dev Borsadan XRP Desteği Açıklaması!

Bir Cevap Yazın