Ethereum (ETH) Büyük Riskle Karşı Karşıya! Popüler İsim Uyarıyor!

En büyük altcoin yeniden 3000 doların altına sarktı ve Bitcoin’in izini takip ediyor. Peki bu seviyelerden sonra daha büyük kayıplar gelebilir mi? Ethereum daha fazla düşer mi? Tüm bu sorulara cevap veren analist, yatırımcıları uyardı. Peki fiyat için bu kadar kritik olan şey ne?

Ethereum (ETH) Geleceği

Popüler bir piyasa analistine göre, Ethereum‘un yerel tokeni ETH önümüzdeki dönemde 2.000 doların altına düşecek. Wolf, 7 Mart’ta ETH fiyatının 2.500 dolara yakın yukarı eğimli trend çizgisini test ettikten bir gün sonra %3’ün üzerinde toparlanarak yaklaşık 2.650 dolara yükselmesiyle aşağı yönlü görünümü paylaştı.

Wolf’un analojisinin merkezinde, fiyat iki trend çizgisi arasında dalgalandığında oluşan klasik bir teknik analiz modeli olan “simetrik üçgen” vardı. “Mükemmel” bir senaryoda, fiyat üçgen aralığından önceki eğilimi yönünde çıkar. Aynı nedenle, birçok analist simetrik üçgenleri bir devam modeli olarak adlandırır.

Ethereum Grafik

ETH, Kasım 2021’de 4.850 doların üzerine çıktıktan sonra %50’den fazla düştü. “Devam” kuralının bir sonucu olarak, ETH’nin üçgen modeli ayılara doğru avantajlı görünüyor. Diğer bir deyişle fiyat, formasyondan çıktıktan sonra üçgenin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe kadar düşebilir.

Sonuç olarak, Ethereum‘un Üçgen desteğinin altındaki kararlı hareketi (hacimde bir artış eşlik ederse) bir sonraki aşağı yönlü hedef olarak 2.000 doların altındaki seviyeleri test edebilir. Wolf, “Boğalar uzun süre köşegeni savunmaya çalışacak, ayılar fiyatı 1800 ile 1900 dolar aralığına itmeye çalışacak” dedi.

Wolf’un Ethereum için düşüş görünümü, en zengin yatırımcıları tarafından ETH’nin birikimindeki son artışa rağmen geldi. Santiment‘in verilerine göre, 1 milyon ila 10 milyon ETH tutan Ethereum adresleri, son altı ayda basılan toplam ETH arzının %2,2’sini biriktirdi. Ayrıca, satın alma çılgınlığı ETH’nin fiyat düzeltmesiyle aynı zamana denk geldi ve bu da düşüşü satın aldıklarını gösteriyor.

Glassnode‘dan alınan verilere göre, bireysel yatırımcılar da son ETH fiyat düzeltmesi sırasında Ethereum pazarına girdi. Örneğin, en az 0.1 ETH tutan Ethereum adreslerinin sayısı 7 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.972 milyona ulaştı. Benzer şekilde, minimum 0,01 ETH bakiyesi olan adresler de 21,8 milyon ile rekor seviyeye yükseldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Önemli Metaverse Açıklaması

Sonrakini Oku

Verilerde Büyük Düşüş Var! Metaverse ve Bu Alana Olan İlgi Azalıyor Mu?

Bir Cevap Yazın