Ethereum (ETH) Balinaları Bu Altcoin’leri Biriktiriyor!

Ethereum blockchain verileri, ağdaki en büyük balinaların piyasa yaşanan son düşüş sonrasında Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Crypto com’un CRO’su ve Curve’nin CRV’si dahil olmak üzere bir dizi altcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalar Düşüşü Fırsata Çeviriyor

Ethereum ağındaki en zengin 1000 cüzdanı takip eden bir Twitter hesabı olan WhaleStates tarafından paylaşılan verilere göre, balinalar son zamanlarda %6’nın üzerine düşen ETH fiyatını bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor.

WhaleStats’ın verileri balinaların ayrıca USDC, USDT ve BUSD gibi stablecoin’ler biriktirdiğini de gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre bu durum muhtemel piyasada son zamanlarda yaşanan volatiliteden kaçışı temsil ediyor.

Hangi Altcoin’ler Alınıyor?

Yapılan açıklamalara göre balinalar; Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), CRO  ve Curve (CRV) yatırımının yanı sıra Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Dogelon Mars (ELON) birikimi de yapıyor.

Dogelon Mars, Elon Musk’ın Mars’ı kolonize etme planlarından ve Dogecoin’in kendisinden ilham alan bir şaka kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Arkasındaki ekibe göre, kripto para arzının %50’si barış jesti olarak Vitalik Buterin’e bağışlandı ve daha sonra Buterin de bu token’ları hayır kurumlarına bağışladı. Token’ların bir kısmı ise Uniswap likidite havuzunda kalıcı olarak kilitlendi.

Dogelon Mars’ın büyümesi ile birlikte bu ayın başlarında kripto para biriminin değeri 1 milyar doları aştı. Ancak son geri çekilmeler ile birlikte değer 700 milyon dolar seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Raoul Pal, Takibinde Olduğu Kripto Para Projelerini Açıkladı

Sonrakini Oku

Ünlü Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kripto Boğa Koşusu 2022’ye Uzayabilir! İşte Nedenleri

Bir Cevap Yazın