Ethereum Classic’ten Atlantis Müjdesi!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) DAO saldırısından sonra aldığı hard fork kararını uygulamak istemeyen bir grup geliştiricinin önderlik ettiği ve ETH’nin yaptığı hard fork’u yapmayarak ayrı bir ağ olarak kalan Ethereum Classic (ETC), bir süredir yatırımcılarını Atlantis isimli hard fork’u ile beklentiye sokmuştu.

Hard Fork Başarılı!

Ethereum Classic ilgili hard fork ile 10 adet Ethereum Improvement Protocol‘ü (EIP) ağa ekleyecek olmanın yanı sıra, uzun süredir devam eden ayrılığı noktalama kararı aldı ve Ethereum blockchain ağı ile iş birliği içerisinde çalışabileceği bir güncellemeyi de hard fork’a ekledi. Atlantis bu ikisine ek olarak beklenen zk-SNARKs ve arttırılmış güvenlik seçeneklerini de ağa getirmiş oldu.

Ethereum Classic Labs ile ETC Cooperative yöneticilerinden Yaz Khoury tarafından yapılan duyurulara göre Atlantis hard fork’u başarı ile güncellendi ve planlanan bloğa gelindiğinde hedefe ulaşıldı.

Yaz Khoury Atlantis konusunda bir oy birliğine ulaşmanın en uzun tartışmalardan birisine yol açtığını ifade etti ve bunun sayesinde merkeziyetsizlik ile aynı olmayan dağıtık bir topluluğun güzelliği hakkında çok şey öğrendiğini de itiraf etti. Ethereum Classic’in hard fork’una çok fazla kripto para borsasından destek geldi ve bunların arasında Coinbase, Poloniex, Binance, Bittrex, Kraken, ShapeShift gibi önemli platformlar yer aldı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Santander, Uçtan Uca Blockchain Tabanlı Tahvil Başlattı

Sonrakini Oku

Çin’in Dijital Parası Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey

Bir Cevap Yazın