Ethereum Ağına Tether’den Kötü Haber!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen Ethereum (ETH) son zamanlarda yerinde saymaya ve hatta yatırımcılar tarafından eleştiriler almaya devam ediyor.

Tether, Ethereum Ağını Tıkıyor

Reddit üzerinde açılan bir gönderide birçok ETH yatırımcısı blockchain ağında bekleyen işlemleri yüzünden isyan ettiler ve sürenin 10 saate kadar uzayabildiğini vurguladılar. ETH işlemlerinin bu kadar uzamasının en büyük sebebi ise Tether (USDT) gibi gözüküyor. Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin de geçtiğimiz haftalarda ağın neredeyse yüzde 100 oranında doluluğa ulaştığını itiraf etse de, Tether OMNI blockchain ağındaki varlıklarını Ethereum ağına geçirmekten vazgeçmedi.

Elde edilen verilere göre Tether şu an için ETH’nin ağ kapasitesinin ortalama yüzde 50’sini kullanıyor durumda. Bunun sebebi de USDT’nin son 24 saat içerisinde 18 milyar dolarlık bir ticari hacme ulaşmış olması. USDT en büyük kripto para birimi konumunda olmasa da, işlem hacmi konusunda çoğu zaman birinci sırada yer almakta. USDT’nin 24 saatlik ticari hacmi 18 milyar dolar seviyelerinde iken ETH’nin ticari hacmi ise sadece 6 milyar dolar yakınlarına gelebildi.


Etherscan verilerine bakıldığında da Tether’in son 24 saat içerisinde 100.000 üzerinde ağ işlemi yaptığı görülebilmekte.

Tether söz konusu geçiş işlemi için geçtiğimiz gün 300 milyon adet USDT’yi OMNI ağından ETH ağına transfer etmiş ve sosyal medyada büyük bir paniğe yol açmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

CME, BTC Vadelileri İçin Yeni Bir Adım Attı

Sonrakini Oku

Allaire: Çin’in Kripto Parası Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir!

Bir Cevap Yazın