Ethereum 280 Dolara Mı Düşecek? Analist Açıkladı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 310 dolara kadar gerileyip bütün kripto para yatırımcılarını paniğe sürükledikten sonra önemli bir artış ivmesi yakaladı ve 390 doların üstüne kadar çıktı.

Burada bir süre konsolidasyon yaşayan ve 390 dolar ile 370 dolar arasında gidip gelen ETH/USD işlem çifti, şimdi ise hafif bir düşüş yaşamaya başladı. 372 dolara kadar gerileyen ETH, önde gelen bir kripto para analiste göre düşüş riskini tamamen atlatmış olabilir.

Ethereum Yeniden Yükselişe Geçebilecek Mi?

380 dolar seviyesinin üstüne çıkılmasından sonra fiyatın yükselmeye devam edeceğini belirten analist, bu seviyelerde kalmaya devam ettikçe 280 dolara kadar gerilemenin imkansız olduğunu vurguladı. ETH/USD grafiğine baktığında yükseliş beklememenin çok zor olduğunu belirterek yatırımcılara umut veren analist, fiyatın yakında 380 doların da üstüne çıkacağını ifade etti.

Aslında Ethereum hashrate’inin de rekor kırması kesinlikle analistler için önemli bir kriter. Bu, ETH ağındaki madencilerin her geçen gün arttığı ve ağın hiç olmadığı kadar güçlü hale geldiğini gösteriyor. Ethereum fiyatının da bu gelişmeye bağlı olarak yükselmesi beklenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Hashrate’i Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Sonrakini Oku

Binance Türkiye Açıldı

Bir Cevap Yazın