Ethereum 2.0 İçin Tarih Belli Oldu!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum hakkında beklenen en büyük gelişmenin ETH 2.0 güncellemesi olduğu biliniyor. Ethereum ağı bu önemli hard fork ile Proof-of-Work tabanlı konsensüs modelinden, Proof-of-Stake tabanlı konsensüs modeline geçiş yapacak. Bu da ağı büyük ölçüde rahatlatabilir.

Birçok geliştirici PoS tabanlı konsensüs mekanizmasına geçerek ağın madencilik yükünden kurtulabileceğini ve tıkanıklık sorununu çözülebileceğini vurgulamakta. Son zamanlarda DeFi protokolleri nedeniyle iyice tıkanan ve rekor işlem ücretlerine neden olan ETH’nin ölçeklenebilirlik sorunu gerçekten de çözüme kavuşturulabilir.

Ethereum 2.0 Son Hız Geliştiriliyor

Daha önce ETH 2.0’nin tarihi hakkında karmaşık açıklamalar yapılsa da Vitalik Buterin bunun yıl sonuna kadar hazır edilebileceğini vurgulamıştı. Şimdi ise Ethereum’un altyapı geliştiricisi Prysmatic Lab tarafından yapılan bir açıklamada Ethereum 2.0 güncellemesinin Kasım ayına yetişeceği vurgulandı.

ETH 2.0 istemcisini geliştirenler tarafından hazırlanan gönderide her şeyin yolunda gittiği ancak yine de yapılması gereken birkaç iş olduğu vurgulandı. Ethereum fiyatı özellikle ETH 2.0 güncellemesinin yetişmeyeceği söylentileri ile çok sert çakılmıştı. Eğer ETH 2.0 güncellemesi gerçekten de planlandığı gibi Kasım ayına yetiştirilirse bu durum tam tersine dönebilir ve yükseliş başayabilir.

Yayınlanan açıklamada ETH 2.0 test ağının ilk denetimden geçtiği ve emin adımlarla yoluna devam ettiği vurgulandı. Ethereum ağının hiç olmadığı kadar aktif olduğu böyle bir dönemde söz konusu güncellemenin gelmesi kesinlikle ağı ve ağdaki yatırımcıları rahatlatabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Kripto Para Borsasını Hisselerine Mahkeme Engeli!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bir Cevap Yazın