Ethereum 2.0 İçin Önemli Bir Gelişme Kaydedildi

Ethereum (ETH) geçtiğimiz üç günlük süre içerisinde kesinlikle önemli bir fiyat yükselişi elde etti ve bunun birden çok sebebi olduğu biliniyor. En büyük ikinci kripto para biriminin yıl sonunda gerçekleşmesi beklenen Ethereum 2.0’a geçişi ise bunlardan sadece birisi konumunda.

Ethereum Ağında Topaz Test Ağına Geçiş

Ethereum ağındaki geliştirici firmalardan birisi olan Prysmatic Labs ise bugün oldukça önemli bir duyuru yaptı ve Ethereum 2.0’a geçiş konusunda önemli bir gelişme kaydettiklerini açıkladı. Ethereum geliştiricisi Preston van Loon, konu hakkında yayınladığı tweet’inde Topaz isimli test ağının 18 Nisan tarihi itibariyle resmen piyasaya sürüldüğünü belirtti.

Prysmatic Labs kurucu ortağı van Loon, test ağının genesis bloğu için de 5.000’e yakın dış kaynaklı depozito talebi aldıklarını belirtti. Bu aslında Ethereum’un Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı konsensüse geçmesi için ne kadar fazla talep olduğunu da gözler önüne seriyor.

Topaz test ağı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Etherscan üzerinde de listelendi. Ağda şu an için 16.730’un üzerinde onaylayıcı olduğu görülüyor ve bu kesinlikle büyük bir başarı.

ETH fiyatının yükselişi bu gelişme ile beraber daha da hız kazanabilir gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore, Blockchain çalışmalarını bir üst seviyeye taşımak istiyor

Sonrakini Oku

Hangisi Daha Basit: Basketbol mu, Bitcoin mi?

Bir Cevap Yazın