ETH’da Sinyaller Karıştı: Ethereum Balinaları Satış Yapmıyor

Elde edilen son bilgilere göre 1.000 ile 10.000 ETH arasında Ethereum bulunduran balinalar, dijital varlığın 2.800 dolarlık direnç seviyesinin altında devam eden durgunluğuna rağmen hala kripto paralarını elinde tutuyor.

Ethereum Balinaları Satış Yapmıyor

Santiment ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre Ethereum balinaları geçtiğimiz Ekim ayından bu yana birikim yapmaya devam ediyor ve ortalama olarak 2.000 dolar bandından sonra bir satış hareketliliği görülmüyor.

Santiment ekibi, Ethereum ağındaki adres etkinliğinin Mayıs ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinden bu yana düşüşte olduğuna dikkat çekti. Adres etkinliğindeki böyle bir düşüşün, ETH talebini etkilediği için kripto piyasalarında piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin için düşüş işareti olduğunu da eklediler.

Ethereum’un Üzerindeki Düşüş Etkisi

Yapılan açıklamalara göre Ethereum üzerinde asılı duran düşüş bulutu, en iyi şekilde negatif bölgede kalan yatırımcı duyarlılığı ile örnekleniyor. Santiment raporuna göre, Ethereum’un negatif bölgede kalma hissi de bir düşüş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Raporda ise bu durum, “Ethereum’un olumsuz sosyal duyarlılığı, Ekim 2020’den bu yana görülmemiş seviyelere düştü. Kalabalığın bu şüphesi, eğer çok daha uzun sürerse, bir teslimiyet göstergesi olabilir.” sözleri ile açıklanıyor.

Fiyat hareketiyle ilgili olarak ise rapor, Ethereum yatırımcılarının, Bitcoin‘in kripto para piyasasındaki bir sonraki büyük hareketini izlediklerini ve bu konuda şimdilik hareketsiz kaldıklarını ifade etti. Ayrıca aynı yatırımcılar, Ethereum’larını merkezi kripto borsalarından DeFi veya kişisel cüzdanlara çekmeye devam ediyor. Bu durumun da özellikle orta ve uzun vadede hala ETH’un fiyatında ciddi artışlar beklendiği anlamına geldiği düşünülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FBI, Fidye Bitcoin (BTC) Ödemesini Geri Almayı Başardı

Sonrakini Oku

Kripto Para Borsalarının Ağ Trafiği Rekor Kırdı: Bir Türk Borsa da Listede Yer Aldı

Bir Cevap Yazın