ETH Yorumları: Bu Gelişme Ethereum’u Uçuracak!

YFI token sahiplerinin oylamasında ortaya çıkan sonuçlara göre yearn.finance, yETH adlı yeni bir ürün piyasaya sürecek. Bu yeni ürün, Ethereum (ETH) mevduatları için en yüksek getirili merkezsiz finans (DeFi) protokolünü ya da stratejisini otomatik olarak bulacak. Bunların yanında bu yeni ürünün ETH’da bir satın alma baskısı oluşturacağı ve fiyatları yukarı çekeceği de ifade ediliyor.

Yearn.finance ve Ethereum

Yearn Finance’ın temel ürünleri, verim çiftçileri (yield farmers) için en iyi getiriyi arayan ve aynı zamanda işlem ücretlerini düşürmek için fonları bir araya getiren “kasalar” olarak karşımıza çıkıyor. Yearn’ın kasası en yüksek getiriyi garanti ederken, verim çiftçiliğinin karlılığını en üst düzeye çıkarmak için gereken araştırma ve marka etrafındaki heyecan ile birleştirildiğinde, yETH kasasının ETH’ye olan talebi artırması bekleniyor.

Bununla birlikte bu gelişmenin, ETH 2.0 ile birleştiğinde çok daha büyük etki yaratabileceği ve Ethereum’a olan ilgiyi yüksek seviyelere çıkarabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan Nuggets News kurucusu Alex Saunders, yETH‘nin büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor ve konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Beni ETH’da heyecanlandıran ve daha da yükselten yeni ürün, YETH. Bu, Ethereum için uzun bir katalizör listesi oluşmasını sağlayacak ancak aynı zamanda mevcut arzı da azaltacak. ETH’ye sahip olan herkes en iyi verimi HODLing ile otomatik olarak kazanabilir.

Gerçek Mi, Tuzak Mı?

Bununla birlikte bazı medya kuruluşları, Yearn Finance’ın Ethereum “kasasının” dün gece oylandığını bildiriyor. Projenin yönetişim forumundaki bir başlık ise oylamanın henüz gerçekleşmediğini gösteriyor. Juanma isimli bir kullanıcı ise, YETH’in lansman raporlarını “tıklama tuzağı” olarak tanımlıyor.

Ancak bunların yanında Yearn Finance’in kurucusu Andre Cronje 21 Ağustos’ta bir ETH kasası için topluluk tarafından inşa edilen ilk stratejinin “yakında geleceğini” açıkladı. Sonrasında 31 Ağustos’ta yETH’nin açıldığı duyuruldu.

Bunlara ek olarak yearn.finance’in yerel kripto para birimi YFI da muazzam bir performans sergilemeye devam ediyor. Son zamanlarda sergilediği performansla 2020’nin en iyi token’ı olan YFI’nın kısa sürede piaysa hacmi bakımından 24. sıraya yükseldiğini görüyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Kurucu Ortağından Tepki Çeken DeFi Yorumu!

Sonrakini Oku

XRP Fiyatı: Ripple’da Gidişatı Belirleyecek Seviyeler!

Bir Cevap Yazın