Eski Futbol Oyuncusu Bitcoin’in Artık Odakta Olmadığını Düşünüyor

Eski NFL oyuncusu Joe Theismann yaptığı son açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin‘in artık halkın odağında olmadığını, popülerlerliğini yavaş yavaş kaybettiğini düşündüğünü dile getirdi. 30 Ocak’ta Bloomberg ile gerçekleştirdiği podcast röportajı sırasında Theismann, “Sanki biraz rafa kaldırılmış gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Yükseliş gidişatının artık son noktasına geldiğini ve kendisinin bir noktada bu endüstri içinde bulunduğunu dile getiren Theismann, “Bir noktada tekrar yükselme olasılığı olmadığını söylemiyorum, ama bence bu gidişatını bir dereceye kadar sürdürdü.” ifadelerini kullandı.

Finansal İlgi

Bloomberg’in podcast bölümünde Theismann, hisse senetleri ve madde kullanımı da dahil olmak üzere birçok konuda konuştu. Eski futbolcu, beş varlık yöneticisine sahip olduğunu ve mali durumu hakkında onların tavsiyesini aldığını dile getirdi. Ancak Theismannn geri dönüşler hakkında zaman zaman varlık yöneticileriyle rekabet ettiğini de dile getirdi…

Bunun yanında kripto paralar hakkında da çeşitli yorumlar yapan Theisman özellikle kullanıcı kabulü konusunda değindi.

Theisman konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İnsanları kripto para birimi ile bir şeyler almaya ikna edene kadar, bu bir meydan okuma olacak.

Hükümet Endişeleri

Theismann aynı zamanda bir bütün olarak kripto varlıklarla ilgili hükümet sorunlarına da değindi. “Hükümetler, para birimini kontrol edecek olan merkez bankasından başka bir şey ister mi?” sorusunu soran Theisman, kendi sorusunu “hayır” sözüyle cevapladı.

Bunun yanında spor camiasından isimlerin kripto para birimlerine olan ilgisi yeni bir durum değil. Örneğin; Brooklyn Nets oyuncusu Spencer Dinwiddie 13 ocak’ta, tokenize yatırım aracının piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Boğaları Şubat Ayında Harekete Geçecek Mi?

Sonrakini Oku

En Genç Bitcoin Milyoneri: “Nerede O Eski Günler…”

Bir Cevap Yazın