Eski Coinbase CTO’su, Covid-19’un Kripto Paralara Yaradığını Düşünüyor

Eski Coinbase CTO’su Balaji SrinivasanKoronavirüs salgınının aslında merkezi yönetimlere büyük bir darbe vurduğunu ve merkeziyetsizliğin aslında ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkardığını düşünüyor. Başarılı yönetici, merkezi yönetimlerin salgın boyunca yaptıkları hataların aslında insanların gözünü açtığını vurguladı.

Kaliforniya içerisinde uygulanan evde kalma kısıtlamaları hakkında konuşan tecrübeli isim, karantinalar sonrasında ortaya çıkacak olan ekonomik çöküşün aslında çok daha büyük zararlar verebileceğini düşünüyor. Merkezi eyaletlerin ve yönetimlerin yetersizliklerinin, bütün bir halka mal edileceğinin altını çizen Srinivasan, eyaletlerin ve devletlerin bütün önlemlere ve imkanlara rağmen başarısız olduklarını belirtti.

Yönetim, Merkeziyetsiz Bir Yapıya Doğru Kayıyor

Bunun yerine yerel toplulukların ve kurumların ön planda kalması gerektiğini belirten Balaji Srinivasan, “yeşil bölge” gibi uygulamalara geçilebileceğini ve bunun blockchain tabanlı olabileceğini vurguladı. Eski CTO’nun önerisi aslında her yerel topluluğun merkezden bağımsız olarak hastalığa karşı önlem almasını sağlamaya dayanıyor.

Yetkinin en azından ABD içerisinde federal yönetimden eyalet yönetimine doğru kaydığını belirten Srinivasan önümüzdeki aşamada ise yerel topluluklar ile şirketlerin merkeziyetsiz bir yapı oluşturabileceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra daha önceki açıklamalarında salgının aslında kripto paraların değerini ön plana çıkardığını belirten Srinivasan, merkeziyetsizliğin öneminin anlaşılmasının, insanların ilgisini kripto paralara çekebileceğini belirtmişti.

Ünlü yönetici bundan iki hafta önce de ekonomik çöküşün henüz yeni başladığını belirtmişti ve yavaş yavaş haklı çıkmaya başladı

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Warren Buffett Sirkülasyondaki Bütün Bitcoin’leri Satın Alabilir Mi?

Sonrakini Oku

XRP Yeniden 1 Doların Üstüne Çıkabilecek Mi?

Bir Cevap Yazın