Eşini Kaçırıp Monero Fidyesi İsteyen Adam Tutuklandı

Norveçli milyarder Tom Hagen, eşinin kaçırılması ve bunun karşılığında kripto para fidyesi istenmesi olayları ile ilgili ana şüpheli olarak tutuklandı.

Reuters’in aktardığı habere göre 70 yaşındaki Hagen’in eşini öldürüp polisleri şaşırtmak ve izini kaybettirmek için kripto para fidye hikayesini uydurduğu düşünülüyor. Elkraft isimli elektrik şirketinin arkasındaki iş adamı konumundaki Hagen’in yaklaşık olarak 183 milyon dolarlık net geliri olduğu biliniyor.

Kendi Eşini Öldürüp, XMR Fidyesi İle Dikkat Dağıtmak İstedi

Hagen’in eşi ise 2018 yılının Ekim ayından beri kayıp ve bu sebeple ünlü iş adamı da son 2 yıldır ciddi bir basın ilgisi ile karşı karşıya kaldı. 2019 yılının Ocak ayında Hagen’in eşinin kaçırıldığı ve kaçıranların Monero  fidyesi istediği haberleri gündeme düşmüştü. 10 milyon dolarlık Monero (XMR) isteyen fidyecilerin hikayesi ise polislere pek inandırıcı gelmedi.

Polis müfettişi Tommy Broeske konu hakkında yaptığı açıklamada fidye talebinin polisleri yanlış yönlendirmek için atılan bir adım olduğunu ifade etti:

“18 aylık soruşturmadan sonra polis Tom Hagen’in cinayetin arkasındaki temel şüpheli olduğu sonucuna vardı. Fidye isteme olayı ise dikkat dağıtmak için yapılmış gibi gözüküyor.”

Polis Anne-Elisabeth Hagen’in kaçırıldığı haberinin gündeme sızdığı tarihlerde yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

“Amacımız Anne-Elisabeth Hagen’ı canlı bir şekilde bulmak ve yeniden ailesiyle bir araya gelmesine yardımcı olmak. Bu tür vakalarda zaman önemli bir faktör. Anne-Elisabeth Hagen’i bulmamıza yardımcı olabilecek ipuçlarına ihtiyacımız var.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yükseldi, Borsalar Hacim Rekoru Kırdı!

Sonrakini Oku

Telegram’dan Gram Yatırımcılarını Üzecek Karar!

Bir Cevap Yazın