Erkan Öz’ün Changpeng Zhao Röportajı

Ekonomi gazetecisi ve yapımcı Erkan Öz bugün Hürriyette yayınlanan bir yazısında dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ile yaptığı röportajdan bahsetti.

“Bitcoin Altından Daha İyi”

Zhao yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım aracı haline geldiğini dile getirdi. DHA’nın sorularını yanıtlayan Zhao, insanların ekonomik sıkıntılı ve riskli dönemlerde altına yatırım yapma eğiliminde olduklarını ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Altın yatırımcıların portföylerindeki riskleri hedge etmeleri için daha güvenli bir değer saklama aracıdır. Şimdi insanlar altından daha iyi bir yatırım aracına sahip. Kripto paralara yönelik ilgi ile Bitcoin fiyatının artması, dünya piyasalarındaki (önemli) hareketlenmelere denk geliyor. Bu da bize Bitcoin’in gerçekten Altının yerini aldığını ya da Dijital Altına dönüştüğünü gösteriyor.

Bunun yanında CEO, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney’in doların yerine, önde gelen ulusal para birimlerine dayalı sabit değerli (Libra benzeri) yeni bir kripto rezerv para önermesi ile ilgili de yorumlar yaptı. Zhao’ya göre stablecoin’ler dünya ekonomilerini değiştiriyor ve kripto para ekosistemi için de önemli bir rol oynuyor. CEO, stablecoin’lerin geleneksel para birimleriyle kripto para birimleri arasında bir köprü görevi gördüğünü dile getiriyor.

Öte yandan Zhao da kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla Erkan Öz’e bu röportaj dolayısıyla teşekkür ettiğini Türkçe olarak ifade etti…

Tüm bunların yanında Binance Amerika ile ilgili bir adım atmış ve Sadece ABD’ye özel bir borsa kuracağının sinyallerini vermişti. Açıklamaları bizzat Zhao yapmıştı. 6 Eylül’de Binance Amerika’nın CEO’su olarak görev yapacak olan Catherine Coley Twitter üzerinden platformla ilgili yeni detayları paylaştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC Piyasa Hakimiyeti Ve Altcoin’ler Ne Durumda?

Sonrakini Oku

Altın, Gümüş Ve Bitcoin

Bir Cevap Yazın