Enpara’dan “Müşteri Hesaplarının Kapatıldığı” İddiasına İlişkin Açıklama

2012’de QNB Finansbank bünyesinde “Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası” sloganı ile kurulan Enpara’nın son yıllarda kripto para yatırımcılarının banka hesaplarını kapattığına yönelik iddialar ortaya atılıyordu.

Burhanbulut76 adlı bir Twitter kullanıcısının 17 Nisan’da yaptığı bir paylaşım bu konuyu bir anda Türk kripto para topluluğunun gündemine taşıdı. Burhanbulut76 adlı kullanıcı kripto para borsalarından Enpara hesaplarına yaptığı para transferleri nedeniyle banka hesaplarının kapatıldığını ve tüm bankacılık işlemlerine bloke koyulduğunu belirtti.

Sevgili kripto ahalisi @Enparacom ile yaşadığım bir olayı sizlere anlatmak istiyorum, yıllardır yoğun olarak kullandığım enpara ansızın hesaplarımı kapattı, hiçbir şekilde para çekme yatırma bankacılık işlemleri tümüne bloke koydu. Sebep bitcoin borsalarıyla çalışma, para transferi.

Söz konusu paylaşımın ardından şikayetlerin bir anda artması sonucunda Enpara yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı. Enpara resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım şu şekilde:

Kripto para borsalarına para gönderip alan müşterilerimizi engellemeye dönük özel bir politikamız bulunmuyor, birçok müşterimizin bu işlemlerini sorunsuz olarak gerçekleştirmeye devam ettiğini belirtmek isteriz.

Enpara yaptığı açıklamayla kripto para borsalarına para yatırıp çeken müşterilerine şu anda herhangi bir yaptırım uygulamadıklarını belirtti. Ancak özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana Enpara’nın müşterilerinin banka hesaplarını kapattığı yönündeki şikayetler ciddi oranda artış göstermesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Görünüşe bakılırsa Twitter’daki bazı kripto para yatırımcıları Enpara cephesinden yapılan bu açıklamayı samimi bulmadı. Müşterileri, Enpara’dan hesapların kapatılmasının sebebinin açıkça belirtmesini ve mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yüzde Bin Oranında Artış Yaşanacak, Araştırma Sonuçları Umut Veriyor

Sonrakini Oku

Binance Coin (BNB) İçin $100 Yolu Açık Mı?

Bir Cevap Yazın