En İyi Teknolojiye Sahip Altcoin Açıklandı

Önde gelen kripto para projelerinin birçoğu teknoloji açısından birbirini andırsa da bunların arasında önemli farklılıklar olduğu bilinen bir gerçek. Birçok kripto para birimi ya Bitcoin’in ya da Ethereum’un blockchain modelini benimsemiş durumda ancak bazı projeler bunların üzerinde hafif değişiklikler yapmakta.

Bu da Cardano, EOS, Tron, XRP giburi kripto para birimlerinin ortaya çıkmasını ve ciddi bir yatırımcı kitlesi kazanmasını sağladı. Şu an için teknoloji konusunda Ethereum tabanlı DeFi projeleri önde gibi gözükse de ünlü derecelendirme kurumunun açıkladığı “en iyi teknolojiye sahip altcoin” çok başka bir proje oldu.

En İyi Teknolojiye Sahip Coin: Cardano

Toplam piyasa değerine göre en büyük 8. kripto para birimi olan Cardano (ADA), Weiss Ratings uzmanlarına göre şu an sektörde en iyi teknolojik altyapıya sahip kripto para birimi konumunda. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %4,66’lık yükselişe sahip olan ADA, kısa süre önce Shelley hard fork’unu gerçekleştirmişti.

Yıllardır beklenen Shelley hard fork’u ile beraber PoS altyapısına geçen ADA, Staking imkanını da yatırımcılara sunmaya başladı. Bununla birlikte ADA fiyatı kısa süre içerisinde rekor kırdı ve gerçekten Ethereum’un rakibi olabileceğini gösterdi.

Weiss Ratings tarafından yayınlanan listeye bakıldığında Ethereum’un da Bitcoin’in önünde ve Cardano‘nun arkasında yer aldığı görülüyor. Finans piyasalarının 30 yıllık derecelendirme kuruluşu olan Weiss’in bu haberi şimdiden Cardano fiyatında hareketlilik yarattı ve %4 yükseliş getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fon Yöneticisi: Bu Altcoin Sene Sonunda Değerini İkiye Katlayabilir

Sonrakini Oku

Aman Dikkat: Borsalara Saldırılar Bu 3 Yolla Gerçekleşiyor

Bir Cevap Yazın