En Büyük Üçüncü Bitcoin (BTC) Balinası, Düşüşü Böyle Değerlendirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin, 60.000 dolar bandına kadar geri çekilerek kripto para piyasasını kızıla bürüdü. Ancak metriklerin boğa eğilimi, BTC balinalarını harekete geçirdi. Fiyat düşüşünü fırsat bilen balinalar varlıklarını artırma stratejisi izledi.

Bitcoin Balinası Tekrar Sahnede

Dev Bitcoin balinası, 60.000 dolar seviyelerinde oyuna geri dönerek önemli bir harekete imza attı. 16 Kasım’daki zincir içi izleme kaynaklarına göre üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarını 207 BTC artırdı. Son 24 saatte %8’in üzerinde düşmesine rağmen en büyük yatırımcılar Bitcoin satın almaya devam ediyor.

193433.46915660 BTC bakiyesi ile şu anda üçüncü en büyük adres olan balina, 62.053 fiyattan 12.84 milyon dolarlık Bitcoin aldı. Kripto gazetecisi Colin Wu, kaydedilen etkinlik ile ilgili verileri paylaşırken şunları kaydetti:

Şu andan itibaren, bu balina kasım ayında 635 BTC alarak varlıklarını artırdı. Ayrıca balinanın mevcut kârı 4.632.109.617.37 dolardır.

Bu tür balina davranışı, önceki döngü zirvelerini kapsayan blok zinciri verileri ele alındığında boğa koşuları sırasında yaygındır. Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın bir katılımcı salı günü yaptığı açıklamada “balinalar ve büyük oyuncular varlıklarını genellikle türev borsalara transfer ederek dipten satın aldığı büyük miktardaki BTC‘leri short pozisyon açarak fonlarını hedge ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Önemli Veriler

Bununla birlikte metriklerde görülen verilere göre bu aydan itibaren uzun pozisyonu alan yatırımcılar BTC varlıklarını net olarak azaltmaya başladı. Dağıtım olarak bilinen olay, geçtiğimiz yılın kasım ayından itibaren tanık olunduğu üzere tarihsel olarak yükseliş fiyat hareketinin doyumsuz aşamasına eşlit etti. Bununla birlikte 62.000 dolar seviyesindeki yoğun alıcı hacmi, balina aktivitesini izleyen Whalemap beklentilerinin aksine salı günü daha düşük seviyelerin test edilmesini önlemek adına yetersizdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Fiat Para Birimlerini Topa Tuttu! Fiat Paraları Kripto Paralarla Karşılaştırdı

Sonrakini Oku

Coin Bureau Açıkladı: Bu Metaverse Coin Yakın Zamanda 2X Yapacak!

Bir Cevap Yazın