En Büyük Altın Firmasının COO’su: Kripto Paralar Altın İle Yarışamaz!

18 Eylül tarihinde ünlü Fortune dergisi tarafından yayınlanan bir haberde belirtilenlere göre dünyanın en büyük altın madenciliği firması olan Barrick Gold‘un Kuzey Amerika COO’su Catherine Raw, kripto para birimlerinin ve Bitcoin‘in (BTC) altın ile rekabet edemeyeceğini düşündüğünü vurguladı.

Raw söz konusu ifadesini dün Fortune Uluslararası En Güçlü Kadınlar Zirvesi isimli etkinlik esnasında dile getirdi:

”Altın’ın somut doğası bunun özel bir yere sahip olmasını sağlayan temel unsur. Bu yüzden bunun her zaman bir değeri olacak ve fiyatı ne olursa olsun bu sıfır olmayacak. Bunun tam tersine kripto para birimleri ise sıfır değere ulaşabilir ve fark burada ortaya çıkıyor.”

Haberin devamında altının mücevherler ve elektronik cihazlar için kullanılmaya devam edildikçe her zaman bir değere sahip olacağının garanti olduğu da vurgulanmakta. Raw bunun yanı sıra kripto para fenomenini kalıcı olduğunu da itiraf etti.

Bitcoin ve Altın Rekabeti

Raw, 20 ile 40 yaş arasındaki yatırımcıların kripto para birimlerini altına tercih ettiğini ifade etti ve şu an için altın satın alan grupların çoğunlukla Hint veya Çin piyasasında yer aldığını, bunun yanı sıra kurumlar ile merkez bankalarının bu kategoriye girdiğini belirtti. Genç yatırımcılar arasında altın satın alanların sadece ”bunaklar” olduğu gibi yanlış bir algı oluştuğuna da dikkat çeken COO,  altın endüstrisinin kafasını kuma gömerek değişen demografik yapıyı kendi lehine kullanmadığını da açıkladı.

Takasbank bundan 2 hafta önce altına endeksli bir dijital varlık oluşturmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Hashrate’i Rekor Kırdı

Sonrakini Oku

Galatasaray’ın Token Adımıyla İlgili AMA Etkinliği Düzenleniyor

Bir Cevap Yazın