En Azından 1 ETH Tutan Cüzdanların Sayısında Yeni Rekor

19 Kasım tarihi itibarıyla en az 1 Ethereum (ETH) bulunduran cüzdanların sayısında yeni bir rekor kırıldı. Kripto para veri araştırma firması Glassnode’un açıkladığı bilgilere göre yeni rekor 1.170.598 Ethereum cüzdan adresi oldu.

Ethereum Cüzdanlarında Tüm Zamanların Rekoru

Aslında Glassnode tarafından açıklanan verilere bakıldığında daha önceki rekorun da 19 Kasım tarihinin sabahında kırıldığı ve son 1 haftadır devamlı olarak bir cüzdan adresi artışı olduğu görülüyor. 2020 yılı kesinlikle Ethereum için inanılmaz bir yıl oldu ve bunun en büyük sebebi DeFi projelerinin bir anda parlaması şeklinde ifade edilebilir.

Merkeziyetsiz kripto para borsaları ve kredi platformları, yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı ve bunların topladığı toplam token değeri bugün itibarıyla yeniden 13 milyar doların üzerine çıktı. DeFi Pulse platformunun verilerine göre de söz konusu miktar 14 milyar dolara doğru ilerlemekte. Temmuz ayında en az 1 ETH tutan 1,076 milyon ETH adresi vardı ve aradaki büyük fark net bir şekilde görülebiliyor.

Ethereum Cüzdanlarının Sayısı Neden Artıyor?

Eylül ayında ETH cüzdan adreslerinin sayısı 1.126 milyona yükselmiş ve %4,6 değerinde artış olmuştu. Cüzdan sayısında görülen bu artış kesinlikle oldukça önemli bir indikatör olsa da bunun 2017 yılındaki boğa koşusuna kıyasla bir hiç olduğu söylenebilir. Ethereum fiyatı o tarihlerde 1.300 dolara kadar çıkıp tüm zamanların rekorunu kırdığında, cüzdan sayısında da muazzam bir artış yaşanmıştı.

1 Ocak 2017 tarihinde en az 1 ETH sahibi olan cüzdanların sayısı 65.907 iken, rallinin ilerleyen günlerinde yani bundan 1 hafta sonra Ethereum cüzdan adreslerinin sayısı 872.783 olmuş ve %1.224 artmıştı. Yani şu an tüm zamanların rekoru kırılsa da artış oranı konusunda kesinlikle 2017 yılı hala lider. Peki Ethereum cüzdan adreslerinin sayısında rekor kırılması ne anlama geliyor?

ETH Fiyat Artışı Sıradaki Gelişme Olabilir

Bunun iki anlamı var ve birisi kesinlikle yükselişe işaret ederken diğeri kripto para borsalarına olan güvenin azaldığını göstermekte. Yatırımcılar hem BTC hem de ETH fonlarını kripto para borsalarından çekmeye başladı. Artık kurumsal yatırımcıların sektöre girmesi ve daha sağlam adımlar atılması, Ethereum cüzdanlarının sayısında bir artışı tetiklemiş olabilir. Buna ek olarak 1 ETH sahibi cüzdanların sayısındaki artış aynı zamanda bireysel yatırımcının ilgisini de temsil ediyor.

Ethereum fiyatı ise 490 doları gördükten sonra 460 dolara kadar düştü ve herkes Ethereum 2.0 ile  bunun rekora koşacağı tarihi bekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Yorumları: 500 Doları Geçen ETH’da Hedefler Büyüyor

Sonrakini Oku

Ripple CEO’sundan Bitcoin (BTC) Yorumu!

Bir Cevap Yazın