Elon Musk’tan Şaşırtan Dogecoin Paylaşımı

Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce takipçilerini atmış olduğu bir tweette fiziki para merkezli bir dünya görüşünden vazgeçmeye çağırdı.

Docecoin Paranın Ta Kendisi

Fantastik milyarder, Neo’nun Shiba Inu başlı Morpheus’a Dogecoin ile “çok para” kazanıp kazanamayacağını sorduğunu gösteren Matrix temalı bir mem yayınladı.

Buna karşılık, Dogecoin, popüler şaka kripto para biriminin aslında para olduğunu söyleyerek, ikonik Keanu Reeves karakterini fiziki paralara odaklanmamaya çağırdı.

Musk’ın Twitter’da “The Matrix” çağrışımıyla attığı bu ilk tweet değil. Mayıs 2020’de takipçilerini “kırmızı hapı” almaya teşvik ettiği bir başka tweet yine aynı şekilde gündem olmuştu. Bu terim, takipçilerinin toplumun sözde yalanlarına uyanmasını isteyen bazı radikal gruplar tarafından benimsendikten sonra oldukça aşağılayıcı bir çağrışım kazandı.

Geçen hafta gerçekleşen “The B Word” konferansında Musk, hükümeti “nihai şirket” olarak eleştirdi:

Bence hükümete ve sektöre ayrı olarak bakmak yanlış bir ikilem.

1 DOGE = 1 DOGE?

En son paylaşılan mem, dolar cinsinden fiyatlara takıntılı olmak istemeyen Bitcoin topluluğuna nüfuz eden “1 BTC = 1 BTC” totolojisinden türetilmiş gibi görünüyor.

Bu, kripto para biriminin 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 $’ın yüzde 73 altında işlem görmesi nedeniyle büyük zarar gören Dogecoin sahipleri için bir tür teselli işlevi görebilir.

Musk’ın en son haykırışı, Dogecoin çıkmazını hafifletmek için çok az şey yapmış gibi görünüyor. Atılan tweet sonrası sadece %3 civarında düşük bir yükseliş görüldü.

Bitcoin, maksimum token sayısı tam olarak 21 milyon ile sınırlandırıldığından şişirilemezken, Dogecoin’in sonsuz bir arzı vardır.

Bir başka önde gelen Dogecoin destekçisi olan Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, enflasyonun Dogecoin’i başarılı bir para birimi yapabileceğini iddia etti.

Son Bitcoin etkinliği sırasında Musk, Dogecoin’in başarısının en ironik ve eğlenceli sonuç olacağını yineledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Cash Dex Coin Nedir? Nereden Alınır?

Sonrakini Oku

Amazon ve Bitcoin (BTC) Söylentileri Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Bir Cevap Yazın