Elon Musk’ın Tweet’i Starbase Token’i Uçurdu! STAR %6000 Yükseldi!

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın, Twitter’da Starbase görselini paylaşmasının ardından Stabase token (STAR) kısa sürede %6000 artış kaydetti. Elon Musk, kripto para piyasasını sallamaya devam ediyor.

Elon Musk’ın Tweet’i Starbase Token’de Büyük Patlamaya Yol Açtı

Elon Musk’ın tweet’lediği her şey, kripto paralarla ilgili olup olmadığı gözetilmeksizin piyasada büyük bir çılgınlığa yol açıyor. Milyarder ismin son tweet’i Starbase ilgili olmasına rağmen insanlar STAR adını taşıyan Starbase token’e akın etti. Bu ayın başında 0.002 dolar seviyelerinde işlem gören Starbase token bugün inanılmaz bir performansla 0.30 dolara ulaştı.

Bu yükseliş yaklaşık olarak %6000’lik bir ralliyi gösteriyor. Bununla birlikte patlamanın nedeni tamamen Elon Musk’ın Twitter paylaşımından kaynaklanıyor. STAR, bu rallinin ardından %80 kadar geri çekildi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyla 0.039 dolardan işlem görüyor.

Starbase, SpaceX’in fırlatma tesisinin bulunduğu yerdir. Bu bağlamda Musk’ın bu paylaşımının Starbase token ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Ayrıca Starbase token geliştiricileri Elon Musk’a teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Elon Musk’a Tepki Coin’i

Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri lider kripto paranın düşüş eğilimine ivme kazandırmıştı. Musk’ın son dönemdeki adımları kripto topluluğu tarafından büyük tepki görüyor. Hatta Elon Musk’a tepki olarak bir kripto para piyasaya sürüldü. F*CKELON coin adlı kripto para, kısa sürede 260 kat değer kazanarak büyük ilgi çekti. Proje kurucuları, Elon Musk’ın piyasayı manipüle ettiğini ve buna bir tepki olarak F*CKELON coin’i piyasaya sürdüklerini belirtti.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin kritik bir dönüm noktasında işlem görüyor. 42.000 dolara kadar gerileyen BTC, dalgalı bir fiyat seyri izliyor. Ancak 42.000 dolar bölgesindeki güçlü destek bölgesi şu ana kadar başarıyla savunuldu. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 43.444 dolar seviyelerinde.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Sektörünün “Dahi” İsmi, 3 Kripto Paraya İşaret Etti ve Sinyali Verdi

Sonrakini Oku

XRP Fiyatı İçin 2 Uzmandan 2 Rekor Tahmin: XRP, Tarih Yazabilir!

Bir Cevap Yazın