Elon Musk’ın SpaceX roketi, uzaya kripto para cüzdanı taşıdı

SpaceChain şirketi, Blockchain donanım cüzdanı teknolojisini önceki gün fırlatılan SpaceX Falcon 9 roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderdi.

Teknoloji, 19. ticari ikmal görevinin bir parçası olarak uzaya yerleştiriliyor ve Blockchain cüzdanı, Nanoracks’ın istasyondaki ticari platformuna kurulacak. Cüzdan etkinleştirildiğinde blokzincir işlemlerinin alındığını, yetkilendirildiğini ve yeniden iletildiğini gösterecek. Şu anda Qtum blok zincirini destekliyor ve şirket Ethereum desteği de ekliyor.

SpaceChain’in kurucu ortağı ve CEO’su Zee Zheng, “Uzay ve blok zinciri teknolojilerinin entegrasyonu yeni olasılık ve fırsatları ortaya çıkardı. Önümüzdeki aylarda ekosistem içindeki gelişmeleri daha da hızlandırmak için finansal servis sağlayıcıları, fintek geliştiricileri, IoT servis sağlayıcıları, araştırma kurumları ve uzay ajanslarıyla yakın çalışma ihtimalinden heyecan duyuyoruz.” dedi.

Ayrıca Nanoracks ticari platformu entegrasyonuyla sağlanacak bağlantı sayesinde cüzdan ve dünya arasında bilgi alışverişi olacak.

Bu, şirketin uzaya gönderdiği üçüncü blokzincir yükü oldu. SpaceChain, bu yılın başlarında Avrupa Uzay Ajansı’ndan (ESA) fon almıştı.

SpaceChain, merkezi karasal sunucularda barındırıldığında siber saldırılara karşı hassas olan dijital varlıkların iletimini sağlamayı hedefliyor. Şirket, 2020’nin başlarında son yerleştirme testlerini tamamlamayı umuyor.

SpaceChain’in kurucu ortağı ve CTO’su Jeff Garzik ise “Blokzincir, uzaydaki bir sonraki büyük yıkıcı yenilik. SpaceChain, büyüyen dijital ekonomideki finansal sistemler ve dijital varlıkların güvenlik açıklarını ele alıyor. Teknolojilerin entegrasyonuyla bir zamanlar ulaşılamayan yeni paradigmalar şimdi yaratılabilir.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Uzmancoin

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

EOS’un merakla beklenen Voice platformunun açılış tarihi açıklandı

Sonrakini Oku

Peter Brandt, Bitcoin’in hikayesini bitirecek seviyeyi ve 2020 tahminini paylaştı

Bir Cevap Yazın