Elon Musk’ın BTC ve DOGE’dan Sonraki Favori Coin’i!

Son zamanlarda kripto para ekosisteminde Tesla CEO’su Elon Musk’ın adını sıkça duyuyoruz. Musk, zaman zaman paylaştığı gönderiler ile kripto paraların fiyatlarını etkiliyor. Hatta Dogecoin’i (DOGE) desteklemesi DOGE’e yeni rekorlar getirirken, Bitcoin paylaşımları da lider kripto paranın fiyatının kısa sürede 5.000-6.000 dolar yükselmesini sağlıyor.

Bitcoin ve Musk

Musk geçmişte Bitcoin hakkında yorum yapmış olsa da altta yatan teknolojiye hiçbir zaman gerçekten değinmedi. 2013 yılında Bitcoin’in kesinlikle bir yenilik olduğunu belirtti ama çoğunlukla yasadışı işlemler için kullanılacağını iddia etti. Musk’ın bu görüşü yakın zamanda değişmiş gibi görünüyor.

10 Ocak’ta Musk yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin’in kendisinin güvenli kelimesi olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Musk’ın başında olduğu Tesla’nın 1,5 milyon dolarlık BTC aldığını açıklamasına kadar de CEO’nun Bitcoin desteği ile ilgili tweet’leri devam etti.

DOGE ve Musk Etkisi

Musk’ın en çok konuştuğu kripto paralardan biri de aslında bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen Dogecoin’di. Hem Musk’ın hem SatoshiStreetBets hareketinin destekleri ile DOGE 1 günde tam olarak %1000 yükseldi.

Musk daha sonra Dogecoin’in fiyatından çok arzı ve dağıtımı ile ilgilenmeye başladı ve bir paylaşımında DOGE’nin adil bir şekilde dağıtılmadığını ifade etti. Hatta Musk büyük DOGE sahiplerini ellerindeki kripto paraları satmaya çağırdı.

Sıradaki Coin Cardano Mu?

Bitcoin ve DOGE’den sonra Musk’ın dikkatini çeken kripto para biriminin Cardano (ADA) olduğu görülüyor. Kısa bir süre önce CEO, Twitter profil resmini yola saplanmış bir çatal içerecek şekilde değiştirdi.

Bu, Cardano’da 1 Mart ana ağ kurulumu için planlanan yaklaşan Mary hard forkuna bir gönderme gibi görünüyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da durumun bu olduğuna inanıyor.

Elon Musk’ın hamlesinin gerçekten ADA ile ilgili olup olmadığını ve eğer hamle ADA ile ilgiliyse fiyat üzerinde nasıl bir etkisinin olacağını da ilerleyen günler gösterecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dolardaki Hareketler Bitcoin’de Yükseliş Sinyali Veriyor: BTC Yükselişe Geçecek Mi?

Sonrakini Oku

XRP Davası, Ripple Dışında Bir Dev Kurumu Daha Zor Durumda Bıraktı

Bir Cevap Yazın