Elon Musk’dan Beklenen Yanıt Geldi: Bitcoin Satışı Yaptığı İddiaları Doğru mu?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile ABD’deki enflasyon oranlarının ilerleyen süreçlerde hangi seviyelerde seyredebileceğine yönelik bir soru yöneltti. MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’dan gelen bir yanıt üzerine ise Elon Musk, Bitcoin satışı yaptığına dair iddiaları cevapladı.

Elon Musk, Enflasyon Oranlarına Dikkat Çekti

Elon Musk, enflasyon oranının ilerleyen birkaç yıl içerisinde hangi seviyelerde seyredebileceğine yönelik bir soru yönelterek Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Ek olarak Elon Musk, Tesla SpaceX’in hammadde ve lojistikte son zamanlarda önemli bir enflasyon baskısı öngördüğünü de ifadelerine ekledi. Elon Musk’ın bu sorusu üzerine MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, ABD’deki enflasyonun yükselmeye devam edebileceğini savunarak ABD Doları’ndaki değer kaybının ilerleyen yıllarda da süreceğini iddia eden bir yanıt verdi. Ayrıca Saylor, sermayenin giderek nakitten uzaklaştığını ve Bitcoin başta olmak üzere arzı sınırlı varlıklara yöneldiğini yazdı.

Elon Musk’tan Michael Saylor’a Cevap

Bir süredir yaptığı imalı Twitter paylaşımları nedeniyle Elon Musk’ın Bitcoin‘lerini sattığı iddiaları ortaya çıktı ve bu iddialar sosyal medyada çokça tartışıldı. Elon Musk, Michael Saylor’ın yaptığı yoruma yazdığı cevap ile bu iddialara da dolaylı olarak cevap vermiş oldu. Michael Saylor’un bu çıkarımı yapacağını tahmin ettiğini ifade eden Elon Musk, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda insanların dolar yerine genellikle iyi olduğunu düşündüğü çeşitli yatırım ürünlerine sahip olmasının genel olarak daha iyi olduğunu savundu. Ek olarak Elon Musk, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin’lerini (DOGE) hala tuttuğunu ve herhangi bir satış gerçekleştirmeyeceğini yazdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Thodex Davasından Şok Gelişme: Paralar Geri Verilecek mi?

Sonrakini Oku

OpenSea’ye Büyük Rakip: Bu Fonlar ve Diğer Avantajlarla Yeni Bir NFT Pazarı!

Bir Cevap Yazın