Elon Musk Topu McDonalds’a Attı: Dogecoin (DOGE) Fiyatı Fırladı

Elon Musk, dakikalar önce McDonald’s ve Dogecoin temalı bir tweet attı. Dogecoin ile ödeme yaparak McDonald’s menüsü yemekten çok mutlu olacağını belirten Musk, popüler meme coin’in fiyatında yükselişe yol açtı.

Tesla CEO’sundan Dogecoin İsteği

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada McDonalds’a enteresan bir teklifte bulundu. Musk, McDonalds’ın Dogecoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi halinde canlı yayında Happy Meal menüsü yiyeceğini belirtti. Musk’ın heyecanlandıran paylaşımı, Dogecoin fiyatında direkt olarak %10’luk artışa yol açtı. Toparlanma sinyalleri gösteren piyasada ivme kazanan DOGE, Musk dopingi ile fırladı.

Elon Musk, Dogecoin topluluğunu heyecanlandırmaya devam ediyor. En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, yaklaşık 9 ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.74 dolara ulaştı. DOGE, ATH belirlenmesinin ardından düşüşe geçti ve beklentileri karşıyalamadı.

Dogecoin Yükseliş Yakaladı

Kripto para piyasasının aşağı yönlü seyri nedeniyle 0.12 dolara kadar gerileyen Dogecoin, Musk tweet’i ile birlikte %10 oranında yükseldi. Böyle bir hareketliliğe ihtiyacı olan Dogecoin, gerekli kıvılcımı Elon Musk tarafından aldı. Şaka kripto para birimleri arasında popülaritesini ve ivmesini kaybeden Dogecoin; Shiba Inu, Baby Doge Coin, Floki Inu gibi rakiplerine fırsatlar tanıdı.

Hype ve spekülasyonun büyük önem arz ettiği şaka kripto para birimi kategorisinde mücadele veren Dogecoin, ilki temsil etmesi ve Musk desteği nedeniyle zirvedeki yerini koruyor. Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.1405 dolardan alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FED Faiz Kararı Ne Zaman? Bitcoin ve Altcoinler Nasıl Etkilenecek?

Sonrakini Oku

Polkadot (DOT), FC Barcelona İle Sponsorluk Anlaşmasına Çok Yakın

Bir Cevap Yazın