Elon Musk Sonrasında Başka Bir Milyarder Daha Dogecoin’i Seçti

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) sevdası, bütün kripto para sektörünün dilinde. Kısa süre içerisinde %1.000 ve üzerinde yükseliş elde eden DOGE, aslında bu tanınma ile kripto para sektöründe olmayan kişilerin bile diline dolandı. Buna rağmen DOGE fiyatının büyük hedef olarak görülen 1 doların çok altında kaldığı dikkat çekiyor.

DOGE Fiyatı Kademeli Düşüyor

Tabii ki DOGE fiyatının kademeli olarak düşüş yaşamasının arkasındaki en önemli iki sebep, sınırsız arzı ve Elon Musk’ın ilgisinin sönmesi olarak ifade edilebilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Elon Musk’a DOGE tweetleri ile ilgili soruşturma açılacağı haberi, Musk’ın tweetlerini durdurmasına yol açtı.

Şimdi ise bir başka milyarderin DOGE hakkında iddialı açıklamalarda bulunduğu görülüyor. Dallas Mavericks ekibinin sahibi olan ünlü girişimci Mark Cuban, DOGE’u 1 dolara kadar götürebileceğini ima etti. Cuban kısa süre önce dev NBA ekibinin DOGE ile bilet satışı yapmasını sağladı. Bu kararı birçok isim tarafından eleştirilse de Cuban bunun Bitcoin ile bilet alımından çok daha yararlı olduğunu düşünüyor.

DOGE 1 Dolar Olabilecek mi?

Cuban, DOGE’un 1 dolarlık birim fiyata “kesinlikle” ulaşacağını da vurgulamıştı. Tabii ki bunun için bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla mevcut DOGE fiyatının en az %1.860 yükseliş elde etmesi gerekiyor. Bu oran, daha önce görülen %1.000’lik orandan bile çok daha fazla ve imkansız gözüküyor.

DOGE fiyatının zirveye yani 0,089 dolar seviyesine ulaştıktan sonra yaşadığı sert düşüş ise aslında durumu özetliyor. Ciddi bir teknolojiye veya diğer kripto paralardan farklı bir özelliğe sahip olmayan DOGE, aslında tamamen FOMO odaklı bir yükseliş elde etmiş gibi gözüküyor. Buna rağmen Dallas Mavericks gibi ünlü ekiplerin DOGE karşılığı ürün veya hizmet vermesi, ünlü kripto para için çözüm olabilir.

6695_1

DOGE  Teknik Analizi

Eğer DOGE fiyatı 0,05 dolar seviyesinin altında kapanış yaparsa, bunun kısa vadede 0,027 dolara kadar düşüş getirebileceği tahmin edilmekte. Özellikle Elon Musk’ın DOGE tweetleri ile ilgili soruşturma gerçekten açılırsa ve başka ünlülerin de başı bu sebeple belaya girerse, DOGE direkt olarak XRP’nin kaderini yaşayabilir.

Cuban’ın kendisini eleştirenlere DOGE’un bir hata olmadığı cevabıyla karşılık vermesi ise DOGE için hala şans olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fransa Merkez Bankası Dijital Euro İçin XRP Platformunu İnceliyor!

Sonrakini Oku

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para ve Kritik Seviyeler!

Bir Cevap Yazın