Elon Musk Kripto Paraları Desteklediğini Dile Getirdi

Kripto para birimlerinde yaşanan son düşüşlerde Elon Musk’ın da payı olduğu düşünülüyor. Bilindiği gibi Tesla bundan yaklaşık olarak 1,5 ay önce Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başladığını açıklamıştı. Ancak içinde bulunduğumuz haftada Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre Tesla çevresel etkenler sebebiyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi durdurdu.

Bitcoin ve kripto para birimleri de hem bu haberin hem Çin’den gelen negatif haberlerin etkisi ile gözle görülür değer kayıpları yaşadı. Ama Musk her şeye rağmen kripto paraları destekliyor gibi görünüyor.

Geleneksel Paralar Mı Kripto Paralar Mı?

Musk Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, geleneksel para birimlerinden daha çok kripto para birimlerini desteklediğini dile getirdi. Musk, Twitter’da bir kullanıcının “Elon, kripto yüzünden size kızan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu, “Gerçek savaş geleneksel paralar ve kripto paralar arasındadır. Dengede, ikincisini destekliyorum.” sözlerini kullandı.

Musk’ın Karışık İfadeleri

Her ne kadar Elon Musk Bitcoin’i destekleyen ifadeler kullansa da son düşüşte rol oynaması sebebiyle Musk’ın oldukça karışık ifadeler kullandığı ifade ediliyor. Örneğin; Milyarder girişimci, hash oranının büyük bir kısmı Çin’de yoğunlaştığı için Bitcoin’in yeterince merkezsiz olmadığını dile getirdi.

Bunun yanında Musk’ın Dogecoin (DOGE) üzerinde de büyük bir etkiye sahip olduğu ifade edilebilir. Son zamanlarda Musk’ın işlem verim verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığı ifade edilmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Fon Yöneticisi, İddiaları Yanıtladı: Elindeki ETH ve BTC’leri Sattı mı?

Sonrakini Oku

Huobi Pool, Çinli Yatırımcılara Kapılarını Kapatıyor: Yasak Gerçekten Başladı mı?

Bir Cevap Yazın