Elon Musk Kolları Sıvadı Dogecoin (DOGE) Geliştirmeleri Başlıyor

Kripto paralar konusunda Elon Musk’ın tutarlı olduğu tek konu kesinlikle Dogecoin (DOGE), Musk desteğini açıkladığından bu yana şaka coinle ilgilenmeye devam ediyor. Hatta daha önce açıkladığı ağ geliştirme süreklerini de yakından izliyor. Daha ileri gidip geliştiriciler fikirler vermeye bile başladı. Hatırlarsanız kısa bir videosunda Elon Musk “şaka gerçek oldu” diyerek Dogecoin’in güçlü blockchain ağlarını gerisinde bırakabileceğini ima etmişti.

Dogecoin (DOGE) Ethereum’dan Daha Güçlü Olacak

Elbette bu Elon Musk ve Dogecoin topluluğunun beklentisi, fakat bu yönde somut adımlarda atılıyor. Twitter üzerinden Dogecoin geliştiricilerine daha iyiye ulaşmaları için direktifler vermeye başlayan Elon bu işi ciddiye almışa benziyor. Belki de yakında tüm Bitcoin’lerini satıp Dogecoin aldığını bile açıklayabilir.

Yakın zamanda yaptığı paylaşımlarda Dogecoin ağının büyük yükseltmesini tamamladıktan sonra Ethereum ağından daha üstün olacağını savunan Musk hız ve fiyat avantajı vaat ediyor. Hatırlarsanız ETH fiyatlarının artışıyla birlikte ağ maliyetleri tavan yapmış ve uygulama geliştiricileri Solana gibi alternatif ağlara geçmeye başlamıştı. Hatta Cardano (ADA) yıl sonuna kadar Ethereum’a alternatif olacağını bile söylemişti.

Elon Musk, Dogecoin Geliştiricilerine Direktifler Veriyor

Dogecoin büyük bir ağ güncellemesine hazırlanıyor. Temel katman işlemlerinin daha hızlı hale gelmesi gibi iyileştirmelerin Dogecoin ağında hayata geçirilmesi hedefleniyor. Geliştiriciler bu doğrultuda çalışıyor ve Elon Musk’da boş durmuyor.

Mühendis Pranay Pathole, Musk’ın paylaşımlarından birinin altına ağın zaten hızlı olduğunu ancak blok hızının artırılmasının önünde bazı engellerle karşılaşılabileceğinden bahsetti. Bu engellerin en başında ise Litecoin ile daha önce yapılan birleşme gösteriliyor.

Eğer hatırlarsanız 2013-2014 yıllarında %51 saldırıları meşhurdu. Dogecoin böyle bir sorunla karşılaşmamak için Litecoin ağıyla birlikte çalışmaya başladı. İşte tam bu sebepten LTC ve DOGE birlikte çıkarılıyor.

İşlemlerin hızlandırılabilmesi için öncelikle Litecoin ağından bir hard fork ile ayrılması gerekli ya da daha farklı bir yol bulmalılar. Çünkü Litecoin ağıyla birlikte çalışan Dogecoin sistemlerinde yapılacak işlemlerin performansa etkisi son derece sınırlı olacaktır. Belki de Elon Musk topluluğun fahri başkanı ve “Dogecoin’in babası” olarak böyle bir çalışma için özel ekip oluşturur. Sonrasında da Tesla üzerinden yeni Dogecoin’in kabulüne başlar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) 2.0 Güncellemesi Beklenen Etkiyi Göstermeyebilir! İşte Sorunlar ve Sorular

Sonrakini Oku

Binance İçin Çember Daralıyor, Borsa Hakkında Mağdur Şikayetleri Yağıyor!

Bir Cevap Yazın