Elon Musk Kişisel Kripto Para Servetini Açıkladı

SpaceX ve Tesla’nın milyarder CEO’su Twitter takipçilerine aslında hiç bir zaman kripto para satın almadığını ve bir arkadaşının çok uzun zaman önce gönderdiği 0.25 Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi.

Bu paylaşım Twitter üzerinden Elon Musk adı kullanılarak ethereum istenmesinden sonra yapıldı. Son zamanlarda Elon Musk, Vitalik gibi ünlü kişilerin adına açılan fake hesaplar üzerinden ethereum dolandırıcılığı yapılmıştı. Musk takipçilerini hiçbir şekilde kripto paralar üzerinden hediye göndermeyeceğini söyleyerek uyardı.

Ünlü işadamı hiçbir zaman kripto paraya sahip olmadığını bildirirken 2016 yılında dijital devrimin teknolojiye aykırı olduğunu söylemişti. Trum’ın danışman ekibine dahil olduğunda ise “ Bitcoin aslında iyi bir şey ” açıklaması yapmıştı.

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında gözler Musk’ın üstüne çevirilmişti. Bitcoin’in gizemli yaratıcısının aslında ünlü işadamı olduğu yönündeki söylentiler viral halini aldı. Bu teoriye göre SpaceX ve Tesla’nın da Bitcoin gibi C++ dilini kullanmasıydı. Satoshi’nin gerçek kimliği ortaya çıkmadıkça bu tarz söylentiler artarak devam edecek gibi.

İnsanların yatırım yapma hevesi ve Blockchain, bitcoin gibi merkeziyetsiz yapılarına rağmen Musk’ın Blockchain pazarına yatırım yapmaması hala ilginç. Bakalım önümüzdeki yıllarda yüzyılın dahisi olarak tabir edilen işadamının fikri değişecek mi..

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Georgia Eyaleti Vergi Ödemelerinde Kripto Para Kabul Edebilir

Sonrakini Oku

Putin Blockchain Hakkında Konuştu

Bir Cevap Yazın