Elon Musk Ethereum Yorumu Yaptı, Fiyat Yeşillendi

Elon Musk şu sıralar Tesla ile ilgili konular nedeniyle başını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile belaya sokmuş olsa da, Twitter üzerinden eğlenmeyi ve ilginç tweet’ler atmayı bırakmıyor. Milyarder girişimci 30 Nisan tarihinde Twitter üzerinden tek kelimelik ”Ethereum” tweet’i attı ve Ethereum (ETH) fiyatı tweet’in atıldığı saat itibariye kırmızıdan yeşile dönmeyi başardı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumunda olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde yaşanan Bitfinex – Tether skandalı yüzünden bütün diğer kripto paralar gibi düşüş yaşarken, Elon Musk cephesinden gelen bu ilginç gelişme fiyatı kısa süreliğine de olsa yeşile ve yükselişe çevirmeyi başardı.

Vitalik’ten Elon’a Davet

Musk Ethereum tweet’inin hemen arkasından ‘şaka’ anlamına gelen ”jk” ifadesi ile durumun gerçek olmadığını ifade etse de, Twitter üzerinden gelen tepkiler oldukça eğlenceli ve ilginç bir hal aldı. Ethereum kurucu ortağı ve en büyük geliştiricilerinden birisi olan Vitalik Buterin de bu fırsattan istifade ünlü girişimciyi önümüzdeki Ekim ayında yapılacak olan Devcon etkinliğine davet etti.

Bir zamanlar Ethereum ağında ERC-20 tabanlı bir token olarak alım satımı yapılan Tron (TRX)kurucusu Justin Sun, daha sonra kendi ağlarına geçmeleri ile Ethereum’un rakiplerinden birisi haline gelmişti ve ikili arasındaki rekabet kızışarak devam etmekte. Elon’un tweet’inin altına yorum yapanlardan birisi olan Sun’ın tek kelimelik ”BitTorrent” ve ”Tron” tweet’leri atması da dikkat çekti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Maduro’dan Yabancı Yatırımcılara Petro Satın Alın Çağrısı

Sonrakini Oku

Geri Sayım Başladı: Satoshi’nin Kimliğinin Açıklanmasına 9 Gün Kaldı!

Bir Cevap Yazın