Elon Musk Bu Firmayı Zorluyor: Bu Altcoin’i Artık Kabul Edecekler mi?

ABD Başkanı Joe Biden dün bir tweet atarak, Twitter’da uzayan bir tweet dizinine sebep oldu. Gelen yorumlarda Dogecoin (DOGE) ve kriptoda yeni olan işletmelerle alakalı bir tweetin altına Elon Musk da dahil oldu ve McDonald’s’ı tekrardan hedefine aldı.

Biden, otomobil devi Ford’un elektrikli üretimi için 11 milyar dolarlık fon yatırımına başladığını ve ABD genelinde 11.000 iş istihdamı yaratacağını bildirdi. Ayrıca Biden, General Motors’un da elektrikli otomobil üretimi için tarihteki en büyük yatırımı yaptığını ve Michigan eyaletinde 4.000 kişiye iş imkanı yarattığını da bildirdi.

Elon Musk Nasıl Dahil Oldu?

Bunun üzerine Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Ford ve GM toplamından daha fazla yatırım yaptığını ve 50.000’den fazla iş imkanı sağladığını belirtti. Yorumcular Musk’ın bu cevabını daha önce Musk tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açtığı davanın reddedilmesi kaynaklı olabileceğini düşünüyor. Tesla CEO’su, SEC’in Tesla ile ilgili federal soruşturması hakkında üçüncü partilere bilgi sızdırıldığını da iddia ediyor.

Bütün bu iddiaların yanı sıra Musk, soruşturma ile alakalı sürekli taciz edildiğini savunuyor ve SEC, Musk’ın Tesla hissedarlarına ödemesi gereken 40 milyon doları ödemediğini de savunuyor.

McDonald’s ve Dogecoin

Musk bu cevabı neden yazdı bilinmez ancak öte yandan Twitter kullanıcıları bu tweet dizinlerine Dogecoin’i ekleyerek konuyu değiştirdiler ve Musk’ın da ilgisini çektiler. Dogesupporteam adlı bir kullanıcı, Musk’ın tweet etkileşiminin altına Dogecoin hakkında bir meme gönderdi ve Musk da bu tweeti tek bir kelimeyle McDonald’s olarak yanıt verdi. Böylece Musk McDonald’s’a son DOGE göndermesini yapmış oldu. Bununla birlikte tweet dizini McDonald’s ve DOGE ile dolup taştı.

Daha önce de Musk, McDonald’s’ın DOGE’yi kabul etmesi halinde televizyonda Happy Meal menüsünü yiyeceğini iletmişti ve McDonald’s bu teklifi önce Tesla’nın Grimacecoin ödemelerini kabul etmesini dile getirerek mizahi bir yolla reddetmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Wonder Woman”, Cardano Tabanlı DEX’e Yatırım Yaptı!

Sonrakini Oku

Ukrayna Artık Bu Şaka Coin İle de Bağış Kabul Ediyor!

Bir Cevap Yazın