Elon Musk Bir Kez Daha Doğrulandı: Kripto Paralarda %1500’lük Büyüme!

Kripto para istihbarat şirketi LunarCrush, yakın tarihli bir raporunda kripto para spam faaliyetlerinin son aylarda yüzde 3 bin 894 arttığını bildirdi. Rapor, kripto para endüstrisindeki spam faaliyetlerinin sosyal medyadaki genişlemeyle önemli bir büyüme gösterdiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) yükseldiğini ortaya koyuyor

LunarCrush’ın raporu, dünyaca ünlü milyarder Elon Musk‘ın Twitter’ın spam botlarıyla dolup taştığı konusundaki yorumu üzerine geldi.

Twitter’daki Spam Hesaplar

Twitter’ın müstakbel sahibi Elon Musk, kripto para dolandırıcılarının, spam robotlarının ve sosyal medya ağındaki kimlik avı web sitelerine bağlantıların artan varlığını ve etkisini defalarca vurgulamış, bu çıkışları büyük ses getirmişti. Birçoğu onun yorumlarını görmezden gelirken, bir kripto para metriği ve veri analiz şirketi olan LunarCrush, konuyla ilgili bir rapor hazırladı.

LunarCrush’ın raporuna bakıldığında Twitter’daki kripto paralara dönük spam faaliyetlerinin sayısının 2019’dan bugüne yüzde 3 bin 894’ün üzerinde bir artış gösterdiği görülüyor. Buna ek olarak, rapor, kripto paraları çevreleyen spam faaliyetlerinin diğer tüm sosyal metriklerin aksine en yüksek artan metrik olduğunu gösteriyor.

Kripto Paralar Spam için Bir Merkez mi?

Twitter, dünya çapında lider bir sosyal medya platformudur ve birkaç sektör duyurular, iletişimler vb. için ona bağımlıdır. Kripto para sektörü, insanlara erişim için uygulamalarını kolaylaştırmak adına esasen Twitter’ı kullanan bir sektördür. Twitter’da kripto paralar, Blockchain, NFT’ler ve sektöre dönük diğer konularda alt tematik alanlar bulunuyor. Bu nedenle, bireylerin iyi bilinen herhangi bir kripto para alanı oluşturmaları ve kripto paralarda ihtiyaç duydukları her şeyi öğrenmeleri oldukça kolaydır.

LunarCrush’ın yayımladığı rapor, ayrıca Twitter’ın sosyal medyada yükselen kripto para spam’lerinin dışında kalmadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Platformdaki spam hacminin son iki yılda yüzde bin 374’ün üzerinde artmış durumda. Özellikle kripto para sektörüne yeni giriş yapanlar bu spam robotlarının ve bireylerinin dolandırma çabalarına en yakın olanlar konumunda.

Ayrıca, bir diğer şok edici haber de spam hesapların spam robotları tarafından değil, bireyler tarafından işletildiği gerçeği. Böylece, rapordan birçok kişinin tek bir hesabı veya bir kişinin birden fazla hesabı yönettiği çıkarımında bulunabilir. Bu nedenle, yerleşik botun Twitter içindeki spam’i algılaması ve cezalandırması oldukça zorlaşıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tether (USDT) Tarafından Beklenen Açıklama Geldi!

Sonrakini Oku

ABD’li Ünlü Milyarder Bitcoin İddiasını Yineledi: Bu Seviye Mümkün!

Bir Cevap Yazın