El Salvador’dan Sonra Bu Ülke! Bitcoin (BTC), Yasal Para Birimi Olarak Kabul Edildi

Bu yılki güçlü volatiliteye ve fiyat düzeltmelerine rağmen, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kabul görmeye devam ediyor. Öyle ki son raporlara göre,  El Salvador‘dan sonra bir ülke daha Bitcoin’i (BTC) yasal bir ihale haline getirdi.

El Salvador’dan Sonra Bu Ülke’de Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Etti

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin‘i yasal para birimi olarak kabul etti ve dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Şimdi ise El Salvador’dan sonra bir başka ülkeden aynı hamle geldi.

Öyle ki elde edilen bilgilere göre lider kripto para birimi Bitcoin’i resmi kripto para birimi olarak kabul eden ikinci ülke Orta Afrika Cumhuriyeti oldu.

Bu, Bitcoin‘in ülkede artık bir ödeme aracı olarak kabul edileceği ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ni kıtada böyle bir hamle yapan ilk ülke olduğu anlamına geliyor.

Forbes Monaco tarafından bildirildiği üzere, Ulusal Meclis oybirliğiyle tasarıyı kabul etti ve böylece Bitcoin‘i (BTC) ekonomik toparlanmanın merkezine koydu.

Ayrıca Forbes Monaco’nun bildirisine göre, Maliye ve bütçe bakanı Calixte Nganongo ve dijital ekonomi, posta hizmetleri ve telekomünikasyon bakanı Gourna Zacko, Bitcoin‘i yasal bir para birimi olarak tanıyan ve aynı zamanda kripto düzenlemesi için yasal çerçeve sunan yasa tasarısını ortaklaşa sundu.

Yasal ihalenin uygulanması, kripto para birimlerinin belirli mevzuatla oluşturulan yasal bir ödeme aracı olarak kabul edilmesini ima eder. Kripto para birimleri ile Orta Afrika Cumhuriyeti, dünya çapında yatırımcılar arasında popüler olan ve dünyanın en büyük portföylerinde tam teşekküllü varlıklar olarak her zaman mevcut olan dinamik bir alan olan yeni, avangard bir kalkınma ve ekonomik performans yoluna doğru ilerliyor.

CAF’ın Dijital Altyapısını Dönüştürmek

Son gelişme, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin dijital altyapısının dönüştürülmesinin önünü açacak. Ayrıca, projenin uygulanması için gerekli olan blockchain teknolojisi inovasyonunun uygulanmasına büyük bir itici güç sağlayacaktır.

CAF‘taki muhalefet partileri de dijital varlıkların ülkenin daha büyük nüfusuna fayda sağlayacağı umuduyla bu hareketi destekledi. Meclis grupları Mouvement Cœurs Unis (MCU) ve Mouvement National des Indépendants (MOUNI) yasa lehinde oy kullandı.

Artan ekonomik baskıyla karşı karşıya kalan ülkeler, Bitcoin ve kripto para birimlerini ekonomik borçlarından kurtarmanın bir yolu olarak görüyor. Görünüşe göre Bitcoin’in benimsenmesi için kartopu etkisi daha yeni başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC, Ripple Davasını Uzatıyor! İşte En Kötü Durum Senaryosu!

Sonrakini Oku

Shiba Coin 100x Rallisine Ne Zaman Başlar?

Bir Cevap Yazın